У заповіднику Розточчя відновили болото » Інститут еколого-релігійних студій

У заповіднику Розточчя відновили болото 6-02-2017, 00:02

ГО “Громадський інститут охорони природи” за підтримки Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та ряду європейських донорських організацій провів роботи по відновленню болота Заливки в заповіднику “Розточчя” (смт. Івано-Франкове, Львівська обл.). Загальна площа відновлювального болота складає 140 га. 

Через проведені ще у минулому столітті меліоративні роботи по осушенню заболочені угіддя в Заливках зазнали катастрофічних змін, через що сьогодні на цій території різко зросла небезпека пожеж на торфовищах, знизилась продуктивність ґрунтів, зріс рівень їх мінералізації.

 

“Розточчя є унікальною територією, тут проходить головний європейський вододіл – всі річки на південь впадають в Чорне море, на північ – в Балтійське. В той же час, більшість водойм тут зарегульовані системою меліоративних каналів, які були споруджені ще за радянської доби”, – зазначив координатор проекту від “Громадського інституту охорони природи” Ігор Горбань.

“Наслідком зарегульованості водойм, в умовах зміни клімату для даної території особливо влітку став брак питної води в криницях та свердловинах, збільшення кількості пожеж в лісах та на торфовищах”, – зазначила координатор проекту з адаптації до зміни клімату НЕЦУ Надія Артем’єва.

Для відновлення болота Заливки було проведено цілий набір проектувальних та інженерних робіт, при цьому використовувались різного роду сучасні матеріали.

Так, у верхній частині Заливок були закладені водопропускні труби діаметром 40 см, якими на територію болота тепер надходить вода з річки Ставчанки. Ця вода розподіляється по території системою прокладених нових або розчищених старих канав, які колись виконували зворотню функцію – осушення і водовідведення.

На одному з центральних меліоративних каналів було також споруджено чотири загати-переливки, які перекривають русло і піднімають рівень води у ньому в середньому на 20 – 40 см, тим самим сповільнюючи швидкість течії, а також швидкість стікання ґрунтових вод.

На переконання екологів, проведені роботи допоможуть стабілізувати екологічну ситуацію та підвищити біопродуктивність осушених земель, суттєво знизити їх пожежонебезпеку.

Водно-болотні угіддя також акумулюють вуглець і зберігають його в торфі протягом тисяч років. Традиційне осушення боліт вивільняє СО2 в атмосферу й сприяє парниковому ефекту.

Нагадаємо, даний проект реалізується українськими екологами в рамках програми Climate Forum East II за підтримки Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та Австрійського Червоного Хреста.

За матеріалами НЕЦУ

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Семінар щодо подання теми змін клімату у ...
  • На Яворівщині встановлено систему відео ...
  • Зміна клімату – ще один аргумент на кори ...
  • Проблеми охорони природи Закарпаття – н ...
  • На Херсонщині відкрили зелену школу


  • #1 написав: RamonItato (21 травня 2017 18:53)
    ??? ????? ?????,??? ? ?????? http://???-??????.??/????????/???????-???? ----- ??? ?? ????? ????? ???????? ?????? ?????? ?????????
    Додавання коментаря