Сьогодні, 7 липня, в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи » Інститут еколого-релігійних студій

Сьогодні, 7 липня, в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи 7-07-2017, 17:49

 День працівника природно-заповідної справи — професійне свято, день відзначення праці працівників природно-заповідної справи в Україні, що святкується щорічно 7 липня.

 Запроваджений Указом Президента України № 629/2009 «Про День працівника природно-заповідної справи» від 18 серпня 2009 року (за часів президентства Віктора Ющенка). Ініціатива запровадження свята належала Міністерству охорони навколишнього природного середовища України.

У якості передумови запровадження цього дня як професійного свята, президентський Указ відзначає вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.
 
Довідково. На території Рахівщини діє Карпатський біосферний заповідник.
 
 

Карпа?тський біосфе?рний запові?дник — природоохоронна територія в Україні, біосферний заповідник міжнародного значення. Розташований у межах Рахівського, Тячівського, Хустського та Виноградівського районів Закарпатської області.

 

Заповідник створено з метою збереження унікальних для Європи ділянок дикої природи, серед яких особливо цінні букові праліси. Завданням заповідника є охорона і відновлення зникаючих видів флори та фауни, в тому числі ендеміків української частини Карпат.

 

Ідея про охорону природи цієї частини Карпат з'явилася ще на початку XX ст. Згодом було створено кілька лісових резерватів — у районі Чорногори та Марморосів. 1958 року на південних схилах масиву Красна створений Угольський лісовий заказник площею 4600 га. 1969 року в басейні річки Лужанки створено Широколужанський флористичний заказник площею 5644 га. В 1968 році на основі існуючих природоохоронних територій організовано Карпатський біосферний заповідник, площа якого тоді становила 12600 га. У 1997 та 2010 роках були прийняті Укази Президента України про розширення території біосферного заповідника. Станом на 2016 рік площа заповідника становить 53 630 га.

 

З 1992 року заповідник входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • 11 січня святкують всесвітній День запові ...
  • Україні потрібно прискорити створення п ...
  • 11 січня – Міжнародний день заповідників ...
  • На Закарпатті створюють парк льодовиков ...
  • "Пластикова" Латориця у ландшафтному па ...


  • Додавання коментаря