Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС » Інститут еколого-релігійних студій

Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС 5-12-2018, 13:00

Шановні друзі! Раді продовжити ваше знайомство з новинами екологічної та кліматичної політики і права ЄС. Нашу ініціативу підтримали Європейський Союз та Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

 

 

За минулі півроку в екологічній сфері ЄС тривала робота над впровадженням Стратегії ЄС про пластик у циркулярній економіці, що схвалена у січні 2018 року. Так, Європейська Комісія запропонувала нові законодавчі правила щодо використання десяти пластикових одноразових товарів, які є найбільшими забруднювачами морського середовища. Ключова суть змін стосувалася заборони використання визначеної пластикової одноразової продукції (ватних паличок, пластикового посуду, соломинок та ін.) у разі наявності доступних альтернатив, а також встановлення, у т. ч. на національному рівні, цілей зі зменшення споживання пластикової продукції, визначення обов’язків виробників та проведення просвітницької кампанії. Законодавчі пропозиції підтримав Європейський Парламент.

 

 

Розглядалася можливість зростання фінансування екологічних та кліматичних заходів у майбутньому довгостроковому бюджеті ЄС на 2021-2027 роки. Європейська Комісія пропонувала збільшити фінансування на 60% програми LIFE та програм ЄС щодо впровадження екологічних та кліматичних заходів.

 

 

Сьогодні пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за листопад 2018 року. Ми врахували ваші пропозиції та рекомендації щодо покращення наших інформаційних оглядів, тому з цього номера випуск складається з трьох рубрик – перша і друга присвячені інформуванню про події в екологічній та кліматичній політиці і праві ЄС, а третя – знайомству з кращими практиками впровадження цих політик і права в цілому по ЄС, а також в регіонах та на місцях у країнах Європейського Союзу.

 

 

У листопаді на завершальну пряму наблизився процес виходу Великої Британії та Північної Ірландії з Європейського Союзу, адже Європейська Рада підтримала Угоду про вихід та Політичну декларацію. Наступним кроком є прийняття європейськими інституціями заходів зі вступу у дію угоди у березні 2019 року. Важливим моментом у цьому процесі є зобов’язання обидвох сторін не погіршувати екологічні стандарти, визначені чинним законодавством та практикою.

 

 

Триває робота над удосконаленням законодавства ЄС з питань екологічного звітування та управління стійкими органічними забруднювачами. Європейський Парламент та Рада схвалили свої позиції щодо пропонованих Європейською Комісією змін і перейшли на стадію безпосередніх переговорів з їх ухвалення.

 

 

У листопаді вийшла у світ низка досліджень з екологічної політики та права ЄС. Європейська Комісія представила попередні результати оцінки проведеної кампанії стосовно добровільних зобов’язань переробників пластику з досягнення цілей Пластикової стратегії ЄС, Європейське агентство з навколишнього середовища оприлюднило Звіт щодо екологічних індикаторів за 2018 рік, а громадськість презентувала власне дослідження щодо доступу до правосуддя в ЄС з екологічних питань. Президент Європейського Парламенту урочисто запустив новий веб-портал, який доступною та зрозумілою мовою пояснює, як діяльність ЄС вплинула на зміну життя і добробуту кожного громадянина.

 

 

Вирувало життя і в кліматичній політиці та праві ЄС – Європарламентом підтримані ключові питання законодавчого пакету «Чиста енергія для всіх європейців», пропозиції зі зменшення викидів вуглецю вантажними автомобілями, а Єврокомісія схвалила стратегічне бачення переходу Європи до 2050 року до кліматично нейтральної економіки. У листопаді оприлюднені звіти щодо імплементації Стратегії ЄС з адаптації до змін клімату, досягнення цілей з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, а також використання електромобілів з перспектив їх експлуатації та переходу до циркулярної економіки. Продовжується розгляд так званої Народної судової справи зі зміни клімату, у листопаді представлені результати громадської кампанії з підтримки позивачів у цій справі.

 

 

У рубриці «Кращі екологічні практики» розпочинаємо знайомство читачів з практичним впровадженням екологічної та кліматичної політики і права ЄС. Перший приклад присвячений практиці, що розповсюджується на весь ЄС та розпочата влітку 2018 року і триває досі, – просвітницькій кампанії ЄС щодо пластикових одноразових виробів. Другий приклад розповідає про реалізований проект у регіоні Форарльберг (Австрія) із залучення його мешканців до зменшення впливу на зміну клімату шляхом зміни стилю власного життя.

 

 

Під кращими екологічними практиками ми розуміємо застосування в реальному житті екологічного законодавства та політики, яке дає позитивні результати для охорони довкілля та боротьби зі зміною клімату.

 

 

#ОхоронаДовкілляВДії

 

 

 

 Джерело: "Society & Environment" <office@rac.org.ua>, 

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • У квітні на завершальний етап нормотворч ...
  • Зміна клімату Терміново! Планета не чека ...
  • Проблеми охорони природи Закарпаття – н ...
  • Новини екологічної та кліматичної політ ...


  • Додавання коментаря