ПЛАТИТИ ЕКОЛОГІЧНИЙ ЗБІР БУДЕ НЕ ВИГІДНО » Інститут еколого-релігійних студій

ПЛАТИТИ ЕКОЛОГІЧНИЙ ЗБІР БУДЕ НЕ ВИГІДНО 12-07-2017, 17:24

6 липня 2017 року рамках наради Росприроднагляду «Розширена відповідальність виробників і імпортерів за утилізацію товарів, які втратили споживчі властивості» пройшло обговорення нової системи стимулювання отходоперерабативающіх галузі.

 

Одним із пріоритетних напрямків державної політики в галузі охорони навколишнього середовища є утилізація відходів, з метою запобігання їх шкідливого впливу на природні компоненти і здоров'я населення, а також залучення відходів в господарський оборот в якості додаткових джерел сировини. Положення Федерального закону № 458-ФЗ, прийнятого 29 грудня 2014 року, закріпили основи впровадження в Російській Федерації нової системи стимулювання отходоперерабативающіх галузі і повернення матеріалів у вторинному обороті - і відомою у всьому світі практиці як «Розширена відповідальність виробника», або РОП, головною метою якої є стимулювання повернення в оборот відходів, що підлягають використанню в якості вторинних ресурсів, в тому числі, які сьогодні захоронюються на полігонах і звалищах без вилучення цінних компонентів. РОП може реалізовуватися три способи: самостійна утилізація відходів, залучення контрагенти, що має ліцензію на утилізації, або сплата екозбір, який є альтернатива.

 

Нормативи утилізації будуть переглядатися тільки в бік збільшення, і, відповідно, платити екологічний збір незабаром буде не вигідно, а ось утилізувати самостійно, або укладати договори на утилізацію з уже існуючими підприємствами-переробниками, буде економічно і екологічно привабливо.

Росприроднагляду налагоджено ефективну міжвідомчу взаємодію з Федеральною податковою службою, Федеральною митною службою, Росстатом, Міністерством промисловості і торгівлі Російської Федерації, Генеральною прокуратурою Російської Федерації в частині виявлення недобросовісних імпортерів і виробників товарів, які зобов'язані або виконати норматив утилізації, або сплатити екологічний збір.

 

Досягнуто домовленості з Генеральною прокуратурою Російської Федерації про те, що в разі виявлення Росприроднагляду фактів ненадання звітності за видами товарів, щодо яких встановлено максимальні нормативів утилізації та ставок екологічного збору, матеріали будуть передаватися Службою у відповідних органах прокурорів для розгляду питання про порушення кримінальних справ ,

 

http://www.ecoindustry.ru/news/view/51357.html

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Мінприроди представило громадськості дл ...
  • «Телекритика» оголошує конкурс для журн ...
  • На Закарпатті для утилізації зібрали май ...
  • МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС  «Відповідальність ...
  • Про гріхи, які майже ніколи не почуєш у сп ...


  • Додавання коментаря