Чим шкідливий смог та димове забруднення повітря? » Інститут еколого-релігійних студій

Чим шкідливий смог та димове забруднення повітря? 23-04-2019, 11:19

Смог – викликає ріст онкологічних захворювань! Як захиститись? Дізнайтесь більше про 7 фактів шкоди смогу для здоров’я людини, та 15 дієвих методів профілактики.

Причина утворення смогу?

Це наслідки спалювання трави, лісових пожеж, пожеж смітників, діяльності підприємств хімічної промисловості, газових викидів легкових автомобілів, дії ультрафіолетового випромінювання та фотохімічних реакцій, спостерігається при слабкій швидкості вітру.

Все це погіршує екологічну ситуацію у місті, та має прямий вплив на здоров’я його мешканців. У такі критичні періоди рекомендують застосовувати невідкладні заходи, що допоможуть зберегти здоров’я.

смог фотоЗа словами медиків, найскладніше тим, у кого прямі патології: серцево-судинні захворювання, захворювання дихальних шляхів, гастрит, цукровий діабет. Окрема група ризику, це пенсіонери, вагітні жінки, грудні діти.

Димовий туман, або смог викликає важкі захворювання, адже це шкідлива суміш, аерозоль, що складається з диму, туману та пилу, часто з їдким запахом, характерний для великих міст, є надзвичайно шкідливим видом забруднення повітря, що має вплив на людей, тварин.

Чому шкідливий смог? 7 фактів

 1. Тривалий вплив високої температури повітря може призвести до порушення обміну речовин, зневоднення та тепловим ударам, окрім того зниження імунітету, що викликає ряд захворювань.
 2. Смог стає причиною появи болі в голові, ускладнення при диханні, викликає запалення слизових оболонок очей, носа, гортані.
 3. У період поширення смогу, зростає кількість випадків викликів швидкої допомоги та госпіталізації хворих, зростає кількість летальних випадків від респіраторних захворювань та захворювань серцево-судинної системи.
 4. Відзначають, що найбільш небезпечний період, це ранішній період, оскільки за ніч, небезпечна суміш концентрується у наземному шарі. Прогрівання повітря, ближче до обіду, підіймає все у повітря.
 5. Рекомендують уникати ранкові пробіжки та прогулянки з собаками, що несуть додаткову загрозу життєдіяльності організму, через високу концентрацію смогу.
 6. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у крупних містах, через смог, значно зросла смертність від легеневих захворювань, бронхіту, астми, пневмонії.
 7. Забруднення повітря, негативно впливає на період вагітності, має негативний вплив на розвиток плоду, з відповідними наслідками: знижена вага при народженні, захворювання внутрішніх органів.

Профілактика смогу: 15 дієвих заходів

З метою зниження негативного впливу на організм, у періоди появи димового туману, необхідно дотримуватись певних мір захисту:

 1. Обмежити фізичне навантаження
 2. Уникати перебування ранком на повітрі, оскільки в цей час концентрація смогу найвища
 3. Не виходити на повітря вулиці у період спеки, з 11 до 16 години
 4. Використовувати головні убори, для захисту голови
 5. Вдягати легкий, просторий одяг з натуральної тканини
 6. Збільшити кількість прийомів холодного душу
 7. Пити рідину кімнатної температури. Уникати газованих напоїв
 8. У приміщенні, де працює кондиціонер, встановити температуру не нижче 22-23 градусів. Через те, що різкий перепад температури збільшує ймовірність появи ризику респіраторного захворювання.
 9. У якості заспокійливих та антистресових засобів вживати настоянки валеріани, пустинника, відвари кропиви, ромашки, хмілю. Додатково проконсультуйтесь у лікаря.
 10. Регулярно промивати ніс та горло
 11. При посиленні запаху диму, рекомендують одягати захисні маски, які слід зволожувати, дверні щілини рекомендують ізолювати вологою тканиною.
 12. У приміщеннях слід проводити вологе прибирання
 13. Не вживати алкогольні напої, пиво, не палити тютюн, оскільки все це провокує розвиток гострих та хронічних захворювань серцево-судинної та дихальної системи.
 14. При появі симптомів гострого захворювання чи слабості, чи немочі (появи ускладнення дихання, кашлю, безсоння) необхідно звернутись до лікаря.
 15. За наявності хронічного захворювання, чітко виконувати призначення та рекомендації лікаря.

У цей період слід приділити додаткову увагу престарілим людям, дітям та хворим, тим, хто немає змоги собі допомогти.

Особливо обережними слід бути тим, у кого є легеневі захворювання, в цей період важлива консультація у лікаря. Оскільки у період задимлення повітря, зростає чутливість до алергенів та знижується імунітет організму.

Дихання задимленим повітрям, смогом негативно впливає на роботу печені, через дію токсичних елементів, що потрапляють в бронхи при диханні. Чим вищий рівень забруднення повітря, присутність хімічних домішок, тим вищий ступінь навантаження на печінку. Все це призводить до пошкодження клітин печінки, та як наслідок, до захворювань. Для відновлення печінки, лікарі рекомендують вживати продукти, що містять багато вітамінів А, С, Е, пити не менше двох літрів рідини на день (краще звичайну воду), соки з свіжо вичавлених фруктів, морси, охолоджений зелений чай.

Куди поїхати, що б уникнути смогу?

У період зростання забруднення повітря, задимлення рекомендують, при можливості виїхати за межі міста. Рекомендуємо Вам звернути увагу на Карпати та Закарпаття.

Читайте також: Відпочинок в Карпатах

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

 • Звернення єпископів ПРОТИ ВЕСНЯНИХ ПІДП ...
 • ВООЗ: Якісним повітрям дихають лише 12% мі ...
 • БУДЬМО ВДЯЧНІ ТВОРЦЕВІ ЗА ДАР ЖИТТЯ
 • 92% мешканців планети дихають отруйним по ...
 • Зелені насадження зменшують температуру ...


 • Додавання коментаря