Інформаційний лист » Інститут еколого-релігійних студій

Інформаційний лист 14-05-2019, 13:05

 

 

 

Шановні колеги!

    З радістю повідомляємо вам, що в квітні 2019 року Німецький союз охорони природи (NABU) в партнерстві з Інститутом еколого-релігійних досліджень (IERS) за підтримки МЗС Німеччини почали унікальний проект «Адаптація місцевих громад до розширенню національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков і НПО». Проект спрямований на адаптацію місцевих територіальних громад, які опинилися на територіях розширених в 2017 році і затверджених законодавчо в 2019 році національних парків «Ужанський» «Синевірський» і «Зачарований край» до нових умов природокористування в природоохоронних зонах.

   Унікальність нашого проекту полягає в наступному:

• ми об'єднуємо Церкви і НПО для забезпечення більш високого рівня адаптації людей до умов природокористування на природоохоронних територіях і поруч з ними;

• ми налагоджуємо майданчик постійної комунікації та плідної взаємодії між адміністраціями національних парків і місцевим населенням за посередництва Церкви і громадських активістів;

• разом з пропагандою природоохорони, ознайомленням людей з правилами і принципами природокористування в нових умовах, ми прагнемо сформувати у місцевого населення практичні навички та компетенції відповідального природокористування.


Для реалізації трьох цих цілей 26-29 травня 2019 роки ми запрошуємо всіх зацікавлених на робочу зустріч в Синевірський національний парк, де на одному майданчику зберемо представників:

• адміністрацій національних парків беруть участь в проекті;

• природоохоронних НУО, громадських активістів;

• вчених-екологів, фахівців з лісового господарства та туризму;

• парафіяльних священиків, духовних лідерів;

• активістів місцевих громад і парафій, лідерів думок місцевих громад.


На основі їх досвіду, знань, розуміння конкретної ситуації на місцях, а також з урахуванням цілей і потреб місцевих територіальних і релігійних громад, адміністрацій сіл і нацпарків, екологічних активістів і на основі досвіду наших німецьких партнерів – ми збираємося виробити оптимальну модель практичної адаптації місцевого населення до нових умов природокористування.


Важливими складовими нашого проекту, які нам потрібно врахувати є:

? пропозиції по оптимізації місцевого господарювання з екологічної точки зору, розвитку екологічного туризму, сільського господарства і т.д.

? ознайомлення людей з новими обставинами і правилами природокористування на заповідних територіях;

? вивчення кейсів європейського і вітчизняного досвіду;

? опис можливостей і навичок відповідального природокористування;

? пропозиції по оптимізації місцевого господарювання з екологічної точки зору, розвитку екологічного туризму, сільського господарства і т.д.


Щоб досягти цього ми повинні спілкуватися не в форматі лекцій і презентацій, а в живому спілкуванні виробляти відповідальні підходи до майбутньої роботи. Для зручності комунікації кожен день робочої зустрічі буде поділений на дві панелі протягом яких хедлайнери панелі (ведучі, вибрані з числа учасників) зможуть розповісти про свої потреби, бачення і цілі і відповісти на питання інших учасників і спільно в суперечках і аргументах виробляти спільні рішення.

РОЗКЛАД РОБОТИ. Крім неформальної комунікації між людьми, які будуть протягом року прийматимуться участь в такому складному і цікавому проекті, програма робочої зустрічі включатиме в себе наступні складові:


• 1-й день (26 травня)

- 1-я половина дня. Заїзд, розміщення та знайомство.

- 2-я половина дня: checkpoint «особливості роботи, плани і можливості NABU / IERS | IRCEF» Ми розповімо про організаторів, перспективи і форматах співпраці;

• 2-й день (27 травня).

- 1-я половина дня. Панель представників адміністрацій Національних Парків, які розкажуть про обставини, правила, вимоги і виклики природокористування природоохоронних зон;

- 2-я половина дня. Панель: «Особливості німецького і європейського досвіду організації природокористування на природо-заповідних територіях».

• 3-й день (28 травня).

-1-я половина дня. Панель «Потреби і можливості місцевих громад. Можливі шляхи співпраці духовенства і місцевих лідерів думок з організації природоохоронної роботи»;

-2-я половина дня. Панель "Особливості організації сталого туризму, енергоефективності, відповідального управління відходами, інших. напрямків і відповідної інфраструктури на територіях національних парків".

• 4-й день (29 травня) буде присвячений:

- формуванню робочих груп;

- і переговорам про розробку плану робіт на час реалізації проекту та розробці проектних концепцій на майбутнє;

- Від'їзд учасників.


Ми розраховуємо, що робоча зустріч стане майданчиком для вільного спілкування всіх учасників, при тому, що ключові доповідачі на кожному етапі у вільному режимі зможуть повідомити всім іншим учасникам про свої проблеми, потреби, можливості і цілі (перша половина кожного семінару), а також обговоренню, що можна зробити для вирішення цих проблем, реалізації цілей і можливостей протягом здійснення гранту (друга половина кожного семінару).

При цьому ми плануємо нашу роботу так, щоб поточний грант став основою для пролонгації співпраці і забезпечення реалізації цілей національних парків, місцевих громад, неурядових організацій та парафій на більш тривалих період часу. Для цього нам необхідно активне спілкування і досягнення практичних результатів.

 

Тому всі пропозиції учасників робочої зустрічі будуть розділені на дві складові:

• забезпечення роботи під час реалізації даного проекту;

• забезпечення можливостей роботи на майбутнє.

 

Чекаємо вас і ваші пропозиції для активної роботи!

 

Витрати на проїзд, проживання та харчування запрошеним учасникам оплачуються за рахунок проекту Міністрества Закордонних Справ Німеччини

 

З повагою від Оргкомітету:  

Бокотей Олександр (IERS, Украина):          info@ircef.org,                     +38050-709-65-67

Тихоміров Борис (NABU, Германия):         boris.tichomirow@nabu.de +49(0)30.28-49-84-1712

 

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • Проблеми охорони природи Закарпаття – н ...
  • Велостоянки - як християнський крок для з ...
  • Надземні мости для тварин
  • Науково-методичний семінар: ХРИСТИЯНСЬК ...


  • Додавання коментаря