В Україні за 30 років зникло 10 тисяч річок » Інститут еколого-релігійних студій

В Україні за 30 років зникло 10 тисяч річок 10-09-2019, 10:53

За прогнозами фахівців, уже за двадцять-тридцять років українцям доведеться імпортувати питну воду. На Калущині у селі Новиця пересохла річка Урив, інформують “Вікна” з посиланням на “Подробности”. Оксана Мала, мешканка Новиці, розповідає: “В дитинстві ми там купалися, річка була набагато більша від Лімниці”. Русло річки давно висохло та почало заростати. Розповідає Дмитро Гриньків, житель села Новиця. “На цій річці три млини було. Два у Новиці були, а один в Підмихайлі. Тої води нема, що колись була. Вона йшла з Лімниці, а тепер з потоків”/ Селяни розповідають, що річка міліла поступово. Серед головних причин називають свою бездумну діяльність. Оксана Мала зазначає:
повний текст читайте тут:

 

“Викопали у нас одне озеро, друге, третє, четверте, дуже багато води пішло в озера. А головна причина, я так думаю, що там перегородили, де Чечва впадає в Лімницю”. У Старому Угринові теж колись протікала повноводна річка Бережничка. За словами місцевих старожилів, перейти її вбрід було неможливо. Нині ж русло практично пересохло. Надія Симів, жителька села Старий Угринів, зазначає: “Дійсно вода була дуже велика, ми машиною не могли переїхати, то вода була би в салоні. Висохла. Колись рибу ловили, раки ловили”. Висихають та міліють ріки практично по всій країні, кажуть екологи. Статистика шокує. За останні тридцять років в Україні зникли понад десять тисяч малих річок. Зміліли і великі. Дністер, Дніпро, Прут — їхні русла нині наповнені ледве на 70 відсотків. Ріки та водойми — основні джерела водопостачання, їх подальше пересихання може призвести до водного дефіциту, кажуть експерти. Україна сьогодні має один з найнижчих у Європі показників забезпеченості водою. На одного жителя — лише одна тисяча кубометрів внутрішніх вод, тоді як у Великобританії більше п’яти. Якщо не вживати ніяких заходів нині, заявляють фахівці, то вже за 20-30 років українцям доведеться питну воду імпортувати. Детальніше — у сюжеті телеканалу “Інтер”. Початок — з 3:25 хвилини.
повний текст читайте тут: https://prykarpattya.org/news/70872?fbclid=IwAR1JeziV9QCp4zDD8z-LLGtBIkHl2zfd2F5XBWbNJj1RE2eV_G9fhKxi6eg

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Прийшли до річки… А річки нема!
  • У заповіднику Розточчя відновили болото
  • "Лісову варту", Держекоінспекцію та журн ...
  • В Ужгороді встановили скриньки для відпр ...
  • WWF: за 40 лет на Земле исчезли 60% диких живо ...


  • Додавання коментаря