У WWF закликають екоінспекцію терміново зайнятися проблемами забруднення річок і водойм в Україні » Інститут еколого-релігійних студій

У WWF закликають екоінспекцію терміново зайнятися проблемами забруднення річок і водойм в Україні 15-05-2020, 20:53

На думку експерта, крім іншого в українців не розвинена культура екологічної поведінки. 

Фото uk.wikipedia.org / Україна Інкогніта

Фото uk.wikipedia.org / Україна Інкогніта 

Українська екологічна інспекція має займатися питаннями дотримання законодавства про водоймах, яке повинно працювати за європейським зразком. 

Тільки в цьому випадку ситуація з водоймами в Україні може покращитися, повідомляє в матеріалі керівник практики «Вода» всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature – WWF) Ольга Денищик. Так, експерти відзначають, що в Україні з ряду причин забруднені річки. 

«Якщо говоримо про Закарпаття, наприклад, басейн Тиси, дуже красивої важливої річки, там проблемою є непрацюючі очисні споруди, зокрема ті, які були зруйновані під час повені 1998 року», – пише експерт.

 Крім того, в українців не розвинена культура екологічної поведінки. 

«Ще не закріпилося розуміння, що пластикові пляшки не можна кидати у воду. Угорці щороку ловлять в Тисі велику кількість пластикових пляшок, які прибули з України. За європейським законодавством, вони не можуть їх пропустити далі в Дунай. За це щороку Україна отримує чек від Угорщини. Це ганьба», – говорить Денищик.

 Крім того, через слабку екологічну політику щодо водойм, в Україні порушується природний баланс проживання риб. 

Важко досліджувати кількість риб у водоймах…коштів на державні дослідження практично немає. Товстолобик і білий амур, яких купують на ринках, не є українською рибою. Це риби, яких штучно запускають в річки, щоб вони росли, а потім – щоб їх виловили, пишуть автори.
 «Цю практику треба міняти. Не можна в природні водойми запускати види, які не є природними для цієї території. Необхідна програма з відновлення місць, де риба може нереститися природно», – йдеться в матеріалі.

Джерело: https://www.unian.ua/ecology/u-wwf-zaklikayut-ekoinspekciyu-terminovo-zaynyatisya-problemami-zabrudnennya-richok-i-vodoym-v-ukrajini-10996805.html

 

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Експерти WWF сподіваються, що місцеві орга ...
  • Угорці продовжують прибирати Тису від за ...
  • В Україні починають розпускатись червон ...
  • УНІКАЛЬНИМ ПРАЛІСАМ КАРПАТ ХОЧУТЬ НАДАТ ...
  • Папа Римський закликає політиків активн ...


  • Додавання коментаря