Вимирання староєгипетських тварин реконструювали по пам'ятках мистецтва » Інститут еколого-релігійних студій

Вимирання староєгипетських тварин реконструювали по пам'ятках мистецтва 9-09-2014, 13:47

        Вимирання тварин та інші екологічні катастрофи в історії Стародавнього Єгипту були датовані з точністю до століття. Допомогу в цьому надали стели, палетки та інші твори мистецтва. Літопис великих ссавців долини Нілу за останні 6000 років представлена ??в журналі Праці Національної академії наук. Зараз долина Нілу на північ від Асуана являє собою жарку пустелю, вкрай бідну рослинністю. Однак під час африканського вологого періоду (14 000-5500 років тому) регіон був вологим і зеленим, там дули мусони, надалі вирушивши на південь. Місцева фауна тоді мало чим відрізнялася від східно-африканської. 6000 років тому на території Єгипту жило 37 видів великих ссавців - зараз їх залишилося всього вісім. Судячи з мистецтва пізнього додинастического періоду (до 3100 років до нашої ери) в долині Нілу водилися леви, дикі собаки, слони, жирафи, зебри, бородавочники, Сернобик і бубали.

       Статистичний аналіз зображень розповів про п'ять епізодах швидкого вимирання ссавців - і чотири з них співпали з драматичними подіями історії. Йдеться про різке збільшення посушливості клімату: в епоху появи перших династій (Раннє царство, близько 3120 років до нашої ери) при колапсі Стародавнього царства (близько 2000 років до нашої ери) і падінні Нового царства (близько 1000 років до нашої ери). Фінальний епізод, який датується XIX століттям, автори дослідження пов'язують з початком індустріалізації Єгипту і супутня їй демографічним зростанням. Між вимиранням численних видів великих травоїдних і початком скорочення видової розмаїтості хижаків (леви, плямисті гієни, дикі собаки) пройшло немало часу - близько двох тисячоліть (3000-1000 роки до нашої ери). Це вчені пояснюють наступними гіпотезами: або травоїдних знищили люди (полюючи на них заради видобутку), або ж людська цивілізація стала витісняти їх з родючих земель в дельті Нілу. 

Джерело інформації: http://viknaodessa.od.ua/news/?news=100568

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • Сьогодні – Всесвітній день китів і дельф ...
  • Всесвітній день охорони місць існуванн
  • Через природні катастрофи, викликані клі ...
  • Звіт WWF - Living Planet Report 2016: значне скороченн ...


  • Додавання коментаря