"Пластикова" Латориця у ландшафтному парку на Закарпатті » Інститут еколого-релігійних студій

"Пластикова" Латориця у ландшафтному парку на Закарпатті 9-11-2014, 20:59

        Відомий український столичний блогер Paulus Paulus нещодавно відвідав Закарпаття на запрошення своїх друзів з Донецька, які вирішили тут оселилитися у зв'язку з відомими подіями на сході.
Але ще більший шок отримав, коли побачив Латорицю - річку, що протікає через місто Мукачево і впадає у Тису. А перед тим через Притисянський ландшафтний парк. Адже пройшовши приблизно два кілометри зустрів кілька величезних затора з пластикових та скляних пляшок, які практично створюють греблю через водну артерію.    

       Фотозвіт про те, як нині виглядає ця прикордонна річка виклав у мережі на своїй сторінці. І додає: "Я з тех, хто несе папірець у руці кілька кілометрів, якщо поблизу нема урн, а після відпочинку на природі збираю сміття і відвожу додому або до найближчого контейнера для відходів. Не розумію, як можна інакше? Хто ви, що кидають пляшки у річки, що залишають розсипи сміття на лісових галявинах?"... Питання, звісно, риторичне.

 

     РЛП "Притисянський" створено з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів, цінних природних територій та обєктів у Приборжавській та Притисянській частинах Закарпатської рівнини, збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, зокрема унікальних не лише для Закарпаття та України, а й для Європи комплексних заплавних біотопів. Тут зустрічаються понад 20% видів занесених до Червоної книги України, близько 5-7 % видів Європейського Червоного списку та близько 65 % видів рідкісних для Закарпатської області.

     Парк є головним осередком природоохоронної мережі низовини Закарпаття і, зважаючи на суміжні з ним резервати Угорщини і Румунії, являється важливим для міжнародної співпраці з перспективою створення транскордонного природно-заповідного об’єкта вищого статусу.

Джерело інфомації: http://www.mukachevo.net/

  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • Надземні мости для тварин
  • Проблеми охорони природи Закарпаття – н ...
  • Науково-методичний семінар: ХРИСТИЯНСЬК ...
  • Форум «Енергія Змін 2012»


  • #1 написав: Allen (28 липня 2015 17:54)
    I apiatcpree you taking to time to contribute That's very helpful.
    Додавання коментаря