Доповідь ООН: світові все ще загрожує потепління » Інститут еколого-релігійних студій

Доповідь ООН: світові все ще загрожує потепління 1-12-2014, 12:09

Людство не наближується до запобігання грізному потеплінню клімату, хоча багато країн взяли на себе зобов’язання для зниження емісії СО2 – таке вказано в опублікованому звіті Програми Довкілля ООН (UNEP).
Автори звіту сконцентрували увагу на розбіжностях між тим, що обіцяють різні держави в справі зменшення небезпечних викидів, і тим, що на думку науковців є найбільш потрібним для запобігання підвищенню глобальної температури на наступні два градуси понад ту, що визначили світові лідери в 2009 році. 

Читайте також: Що станеться із Землею при підвищенні температури
Щоб досягнути поставлених цілей, загальна емісія двоокису вуглецю, метану та інших парникових газів повинна почати зменшуватися до початку 2030 року – підкреслив головний доповідач наукового звіту Joseph Alcamo. Але прогнози показують, що збільшення кількості тих газів буде рости до 2050 року, «а тоді буде вже пізно».
Науковці вирахували, якою може бути максимальна річна емісія парникових газів в світовому масштабі до 2030 року, щоб температура не збільшилася на згадані 2 градуси: біля 42 мільярдів тон. Без врахування недавніх зобов’язань США та Китаю направлених на зменшення викидів, передбачається перевищення вказаної суми на 15-19 мільярдів тон. Навіть при врахуванні всіх американських та китайських, а також європейських зобов’язань, емісія все одно буде більшою ніж 42 мільярди тон. 
Директор UNEP Achim Steiner вказав, що на думку кліматологів, потрібно буде досягнути «вуглецевої нейтральності в період 2055-2070», щоб відбулося стримування росту температури нижче згаданих 2 градусів. Вуглецева нейтральність означає компенсування двоокису вуглецю, напр., через висаджування лісів, котрі споживають СО2. 

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Чому потрібно звертати увагу на зміни кл ...
  • До 2020 року Україна має намір скоротити ви ...
  • Зміна клімату – ще один аргумент на кори ...
  • Кліматичний саміт у Парижі: активні приг ...
  • Папа Римський закликає політиків активн ...


  • Додавання коментаря