В Ужгороді відбулося освячення Царини » Інститут еколого-релігійних студій

В Ужгороді відбулося освячення Царини 24-05-2015, 21:44

     У неділю, 24 травня, у Хрестовоздвиженському греко-католицькому Кафедральному соборі м.Ужгорода, опісля Божественної Літургії освятили Дар Божий – колоски пшениці . Колоски пшениці  – це символ достатку, багатого врожаю, благодаті та родинного щастя. Освячення Царини проходить кожного року у часі від Пасхи до празника Святої Тройці.

Святять Царину для того, щоб Божою Благодаттю  врожай був бережений від буревію, грому, смерчу, сильних вітрів, та від знищення шкідниками плодів городини та усієї поживної рослинності. І не тільки в Ужгороді відбуввся цей обряд, а й  у інших містах і селах Закарпаття. Наприклад у м. Переичн до нього готувались зазделегідь: http://karpatskijobjektiv.com/

        Освячені колоски вірники можуть взяти з собою додому і поставити десь в квартирі, а якщо мають город, то можуть зоставити їх і на городі. Це є лише обрядом, символічним жестом і не має нічого спільного з ворожінням чи якогось роду ідолопоклонством, як дехто вважає. Для цього слід згадати, що в обрядах і звичаях ізраїльського народу, як описано в Біблії, також були символічні релігійні дійства, які стосувались врожаю, наприклад свято Кучок та ін. і це ніколи не осуджувалось текстами Нового Завіту. Навпаки, розуміння суті старозавітніх обрядів а також обрядів, прийнятих Христовою Церквою протягом тисячолітньої історії збагачує нашу духовність і культуру народу. А освячення елементів живої природи також нагадує нам про екологічну місію людства, яка полягає у збереженні і відповідальному користуванні Божим дарунком - природою, яка нас оточує.

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • освячення царини - щоб оберегти врожай ві ...
  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • Піст – час повернення до первозданної га ...
  • Екологічне послання Сиропусної неділі (н ...
  • Освячення нової хресної дороги та поклон ...


  • #1 написав: Aly (28 липня 2015 15:32)
    Yup, that shulod defo do the trick!
    Додавання коментаря