Святий Престіл закликає відповідально використовувати воду » Інститут еколого-релігійних студій

Святий Престіл закликає відповідально використовувати воду 23-03-2012, 12:07

«Для того, щоб вирішити проблеми доступу до води в світі, необхідним є належне управління, яке гарантувало б це право», – стверджує документ Папської ради «Справедливість і мир», представлений на відкритті VI Світового Форуму Води. З метою вироблення довгострокової стратегії управління безцінним ресурсом води, кожних три роки Світовою Радою Води організовуються Світові Форуми Води, до яких залучаються приватні особи, урядовці і представники міжнародної спільноти. Відзначаючи, що близько одного мільярда людей у всьому світі не мають доступу до безпечної питної води і що попит на воду наступних 38 років зросте до 55%, Папська Рада закликає до «більш ефективного управління» цим ресурсом зі сторони державного і приватних секторів та суспільства.

«Згідно з принципом справедливості», – йдеться в папському документі, – «мусить бути гарантоване право на доступ до води і цей принцип має допомогти ідентифікувати завдану шкоду цьому спільному добру, і запропонувати можливі шляхи виправлення шкоди». Управління водою, запропоноване Святим Престолом, матиме серед своїх основних цілей «забезпечення першості політики, відповідальної за спільне благо, економіку і фінанси».

По відношенні до води повинен бути подоланий «комерційний підхід» і в цьому питанні принцип субсидіарності може зробити свій важливий внесок, тому що «саме суспільство є першим відповідальним за спільне добро воду, яка є також і суспільним добром для усіх», – наголосив монсеньор Тозо, секретар Папської Ради «Справедливість і Мир». Навіть якщо до управління цим ресурсом допущені приватні особи, вони повинні «бути під спостереженням та контролем, з метою, щоб використовувати його відповідно до вимог спільного блага, адже вода є благом усіх», – підкреслив на закінчення секретар Папської Ради.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на інформаційну агенцію Зеніт

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Туризм і вода: захист нашого спільного ма ...
  • Кардинал Турксон про право всіх людей на ...
  • Представники єпископатів звернулись із ...
  • Відважитись на нові переміни
  • Священик УГКЦ ознайомив протестантську ...


  • Додавання коментаря