ЗАРАДИ СПРАВЕДЛИВОГО ТА СТАЛОГО ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ » Інститут еколого-релігійних студій

ЗАРАДИ СПРАВЕДЛИВОГО ТА СТАЛОГО ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ 21-10-2015, 13:02


ЗАРАДИ СПРАВЕДЛИВОГО ТА СТАЛОГО ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ

 

РЕАКЦІЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦЕРКОВ ЩОДО ПІЛІГРИМСТВА ЗАДЛЯ КЛІМАТИЧНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ ТА КОНФЕРЕНЦІЇ ООН З ПИТАНЬ КЛІМАТУ У ПАРИЖІ, ЛИСТОПАД 2015

 

Щасливий, хто пильнує право й увесь час творить справедливість! (Псалми 106,3)

 

Як учасники різних церков, що входять до Конференції Європейських Церков, 50 лідерів та учасників паломництва за справедливість клімату, що здійснювалось на території всього континенту, ми зустрілися у Шверте (Німеччина) 12-14 жовтня 2015 року. Ми реагуємо на зміни клімату та майбутню зустріч у Парижі з точки зору віри та екуменічного духу.

Зміни клімату, разом з масовою бідністю, є одним з найбільш актуальних викликів, з яким сьогодні стикнувся світ. Наслідки змін клімату вже відчутні в основному на території найбільш вразливих громад та країн. Необхідним є якнайшвидше скорочення викидів вуглецю та зміцнення стійкості найбільш вразливих громад, якщо ми хочемо уникнути руйнування можливостей Божої землі підтримувати життя у повному достатку.

У цій ситуації наші церкви відстоюють свій голос, нагадуючи нам про нашу взаємну відповідальність одне за одного, включаючи і майбутні покоління. Бог закликає нас діяти справедливо і розробити стиль життя для більш сталого світу. Ти мусиш чинити по щирій правді, щоб жити на світі й безпечно володіти землею, що її Господь, Бог твій, хоче тобі дати (Второзаконня 16,20). Ми покликані захищати слабших і передати позитивний спадок дітям наших дітей.

З позицій нашої різноманітності, ми зустрілися з паломниками, які йдуть зі своїх держав в Париж і які натхненні своїм зобов’язанням продемонструвати надію та прагнення до такого стилю життя, який кине виклик тим методам, які ми використовуємо в нашому суспільстві для виробництва та споживання. На основі нашого досвіду, ми переконані, що все наше життя повинно бути трансформоване та підтримане цінностями солідарності та сталості в сьогоднішньому світі.

            Паломництво – це спосіб підвищити усвідомлення того, що зміни клімату – це питання нашого мислення та спільного життя, а також нашої віри. Ми всі залучені до паломництва, що є результатом вуглецевої економіки. Ми подорожуємо разом з кліматичними біженцями і мігрантами заради права майбутніх поколінь на благополучне життя на сталій землі. Паломництво – це не тільки спосіб висловити побоювання за майбутнє, але й надію на майбутнє, в якому ми житимемо в умовах свободи, миру та справедливості, як частина цілісного Творіння.

Ми беремо до відома наукову точку зору, представлену в п’ятому експертному звіті Міжурядової групи експертів по змінам клімату, де зазначено, що заради обмеження рівня глобального потепління значно нижче ніж на 2 градуси в температурному режимі, необхідними є термінові дії, і тому ми закликаємо наших політичних лідерів вжити термінових заходів для більш сталого майбутнього. 

 

ЄВРОПЕЙСЬКЕ КЕРІВНИЦТВО ЗАРАДИ СПІЛЬНОГО БЛАГА

 

Ми закликаємо політиків працювати разом заради того, щоб вийти за межі короткотермінових заходів та перейти до прийняття довгострокових рішень для спільного блага. Угода на Паризькій конференції та за її межами буде реалізована тільки тоді, коли ми відкладемо в сторону наші різні приватні інтереси і зосередимося на цьому виклику, який ми можемо вирішити тільки спільними зусиллями. ЄС є другим за величиною джерелом як акумульованих, так і заснованих на споживацтві сучасних парникових газів. Таким чином, ми маємо історичну та сучасну відповідальність за вирішення того питання, що загрожує життю нашої спільної планети.

Особливо ми закликаємо європейських політичних лідерів активізувати зусилля з подолання розбіжностей між розвиненим країнами та країнами, що розвиваються, роблячи внесок до справедливого розподілу глобальних зусиль і шляхом надання значної фінансової, технічної та правової підтримки найбіднішим та найуразливішим країнам. Ці країни вже зустрілися з викликами адаптації та катастрофічними втратами і збитками.

Зокрема, ми закликаємо наші уряди вживати довготермінових дій при розробці заходів для того, щоб надихнути та залучити своїх громадян. Політика щодо змін клімату не повинна бути спрямована тільки на промислову та сільськогосподарську діяльність. Зміни клімату є результатом мислення, що вимагає все більшого споживання на рівні домашніх господарств та повсякденного життя. Це привід для розгляду коренів проблеми, а не тільки для вирішення наслідків. Хоча наука та техніка відіграють значну роль у боротьбі зі змінами клімату, але недостатньо опиратися лише на них. Розгляд етичних питань, освіти та залучення людей є обов’язковими в кліматичних програмах.

 

 

ЗАХОДИ З ПИТАНЬ ЗМІН КЛІМАТУ НЕ ПОВИННІ ОБМЕЖУВАТИСЬ ТІЛЬКИ УРЯДАМИ. ЦЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВСІХ НАС – РОЗПОДІЛИТИ ЗУСИЛЛЯ 

 

МИ ЗАПРОШУЄМО ЦЕРКВИ В ЄВРОПІ РАЗОМ З РЕЛІГІЙНИМИ ГРОМАДАМИ ВСЬОГО СВІТУ ВЗЯТИ НА СЕБЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ:

• Наслідувати приклади релігійних громад, які приєднуються до глобального паломництва заради кліматичної справедливості і тих, хто бере участь у регулярних заходах з посту заради кліматичної справедливості ;

• Бути відповідальним за Землю, наш спільний дім, в нашому житті, як на рівні особистостей, так і на рівні наших релігійних спільнот;

• Звертати увагу на наші моделі споживання і переходити до сталої практики та способу життя, оцінюючи рівень вуглецевих викидів наших організацій та інституцій, а також засоби для їх зниження, вивчати та впроваджувати нульові стратегії викидів вуглецю, і де це можливо відмовлятись від викопного палива;

• Оцінювати кліматичні ризики, що впливають на наші громади, готуватись до запобігання та скорочення цих ризиків, заохочувати громади до встановлення цільових показників стійкості клімату до 2025 р., і вживати заходів, необхідних для адаптації до наслідків змін клімату;

• Постійно докладати зусиль для підвищення обізнаності з питань змін клімату в наших громадах як вираз турботи про Землю, поглиблюючи наше розуміння взаємопов’язаності людини та природи, нарощування потенціалу та пропагандою кліматичної справедливості разом з нашими урядами.


 1. https://www.oikoumene.org/en/press-centre/news/german-pilgrims-underline-the-call-for-climate-justice

 2. http://fastfortheclimate.org/en/

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Зміна клімату – ще один аргумент на кори ...
  • Резолюція Міжрелігійного кліматичного с ...
  • Велостоянки - як християнський крок для з ...
  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • Зміна клімату Терміново! Планета не чека ...


  • Додавання коментаря