ОФІЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ РЕЛІГІЙНИХ ТА ДУХОВНИХ ЛІДЕРІВ З ПРИВОДУ МАЙБУТНЬОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ ЗІ ЗМІН КЛІМАТУ » Інститут еколого-релігійних студій

ОФІЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ РЕЛІГІЙНИХ ТА ДУХОВНИХ ЛІДЕРІВ З ПРИВОДУ МАЙБУТНЬОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ ЗІ ЗМІН КЛІМАТУ 22-10-2015, 13:37

ОФІЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ РЕЛІГІЙНИХ ТА ДУХОВНИХ ЛІДЕРІВ

З ПРИВОДУ МАЙБУТНЬОЇ

КОНФЕРЕНЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ ЗІ ЗМІН КЛІМАТУ,

КОП 21 У ПАРИЖІ, ГРУДЕНЬ 2015 

 

  

  Ми піднімаємо (доносимо) наші голоси до урядів, представлених на КОП 21 в Парижі з тим, щоб використати особливий імпульс такої важливої події: КОП 21 надає надзвичайно необхідні можливості для того, щоб принести користь всій людській спільноті. Вперше за останні 20 років переговорів ООН глобальна та всеосяжна угода з питань кліматичної справедливості та захисту клімату – підтримана всіма націями світу – може бути досягнута. 

 

     Ми як релігійні лідери: «тримаємося разом для того щоб висловити глибоке занепокоєння з приводу наслідків змін клімату на Землі та по відношенню до людей, і ми всі маємо доручення, як показують наші релігії, діяти заради спільного блага. Зміни клімату – це дійсна загроза життю. Життя – це дорогоцінний подарунок, який ми отримали і про який ми повинні турбуватися[1]».

 

РАЗОМ МИ СТВЕРДЖУЄМО:

 

·         Наші релігійні переконання та космологічні нарративи говорять нам, що ця земля та весь всесвіт є дарами, які ми отримали від весни життя, від Бога. І це наше зобов’язання поважати, захищати та підтримувати ці дари всіма можливими засобами.

Тому: КОП 21 – це правильний момент для того, щоб перенести екологічне керівництво до конкретних кліматичних дій.

·         Наші релігійні переконання та традиції говорять нам про правило взаємності: ставитися до інших так, як би ми хотіли, щоб ставилися до нас. Це включає і майбутні покоління. Це наш обов’язок залишити цю землю для наших дітей та внуків і при цьому забезпечити сталі та прийнятні умови життя для всіх у майбутньому.

Тому: КОП 21 – це правильний момент для того, щоб показати міжгенераційну відповідальність.

·         Наші релігійні переконання, соціальні норми та звичаї говорять нам про турботу про найбільш уразливих: зміни клімату призводять до безпрецедентної екологічної деградації, зокрема, впливають на життя та засоби для існування найбільш вразливого населення. Це неспростовний моральний обов’язок для всіх урядів – погодити конкретні та вимірювані кроки до досягнення глобальної кліматичної справедливості та партнерства заради кліматичної стійкості.

Тому: КОП 21 – це правильний момент для забезпечення кліматичної справедливості.

·         Наші релігійні переконання та успадковані джерела говорять нам, що людське життя відкрите до можливостей для змін та відновлення: ми переконані, що людське життя не приречене на самознищення, але може існувати у повазі та у гармонії з природою. Через формування хороших взаємовідносин одне з одним та з природою, ми підвищуємо нашу здатність до встановлення миру та трансформацій. Уникнення небезпечних змін клімату є все ще можливим, якщо ми приймемо необхідні фундаментальні зрушення від вуглецевої економіки, несталого споживання та безкінечного економічного зростання і якщо ми просуватимемо поетапну відмову від викопного палива до середини століття.

Тому: КОП 21 – це правильний момент для того, щоб ініціювати безпрецедентну індивідуальну та структурну трансформацію.

·         Наші релігійні переконання та традиції вказують на актуальність теології для інформування про нові моделі розвитку з соціальною та екологічною справедливістю. Усвідомлюючи, що урядів та політичних угод недостатньо для вирішення таких значних викликів – наші релігійні спільноти можуть надати високий рівень підготовки, моральну підтримку, етичну освіту та моделі сталого розвитку на основі цінностей, які є необхідними для процесу глобальної трансформації. Як представники більшості світового населення, що живе з релігійною приналежністю і цінностями, ми не тільки приведемо лідерів до відповідальності, але також і надамо підтримку політикам, що працюють у напрямку амбітної глобальної кліматичної угоди в Парижі і не тільки.

Тому: КОП 21 – це правильний момент для реального та далекоглядного керівництва.

 

МИ ЗАКЛИКАЄМО ДО СПРАВЕДЛИВОЇ, АМБІТНОЇ ТА ОБОВ’ЯЗКОВОЇ УГОДИ, ПРИЙНЯТНОЇ ДЛЯ ВСІХ КРАЇН:

 

·         В якості довготермінової цілі – поетапна відмова від викидів парникових газів та поступовий перехід до 100% використання відновлювальних джерел енергії до середини 21 століття для того, щоб втримати на рівні нижче 1,5/2?С потепління вище до індустріального рівня.

·         Безумовна згода всіх держав постійно вдосконалювати свої національно визначені дії щодо змін клімату, у відповідності з принципами Ріо.

·         Система, заснована на правилах, прийнятних для всіх, забезпечуючи прозорість, підзвітність, огляд та розширення дій щодо змін клімату як мінімум раз на п’ять років.

·         Ціль кліматичної стійкості – забезпечити відповідну підтримку тим країнам та людям, котрі знаходяться під загрозою кліматичних ризиків і втрат. Це посилить їхню стійкість та здатність до адаптації до наслідків змін клімату (разом з розширенням та інтенсифікацією роботи Варшавського міжнародного механізму).

·         Забезпечення необхідної фінансової підтримки, трансферу технологій та нарощування потенціалу разом з надійним шляхом забезпечення мобілізації як мінімум 100 мільярдів доларів міжнародного кліматичного фінансування. Це повинно бути передбачено щороку для країн, що розвиваються, зокрема, для найбільш вразливих країн, таких як маленькі острівні держави, що розвиваються і, нарешті, для розвинених країн – підтримувати низьковуглецевий та кліматично стійкий розвиток.

 

МИ ЗАКЛИКАЄМО ВСІ УРЯДИ, ЗОКРЕМА G 20, ВСІХ УЧАСНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА РОЗВИТКУ, КРАЇН ЗІ ЗНАЧНИМ ДОХОДОМ ТА ІНШИХ ОСНОВНИХ ЕМІТЕНТІВ:

 

·         Взяти на себе зобов’язання щодо національних обов’язкових амбітних цілей щодо зниження викидів за короткий період часу.

·         Взяти на себе зобов’язання щодо національних заходів з управління кліматичними ризиками.

·       Взяти на себе зобов’язання щодо забезпечення потужної підтримки тих країн та людей, які мають менше ресурсів та можливостей, починаючи з найбільш уразливих.

 

ДІЇ ЩОДО ЗМІН КЛІМАТУ НЕ ПОВИННІ БУТИ ОБМЕЖЕНІ ОДНИМИ УРЯДАМИ. ЦЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВСІХ НАС РОЗДІЛИТИ ЗУСИЛЛЯ. МИ ЯК РЕЛІГІЙНІ ТА ДУХОВНІ ЛІДЕРИ СТВЕРДЖУЄМО:

 

·      Наслідувати приклади релігійних громад, які приєднуються до глобального паломництва заради кліматичної справедливості[2] і тих, хто бере участь у регулярних заходах з посту заради кліматичної справедливості[3];

·      Бути відповідальним за Землю, наш спільний дім, в нашому житті, як на рівні особистостей, так і на рівні наших релігійних спільнот;

·      Звертати увагу на наші моделі споживання і переходити до сталої практики та способу життя, оцінюючи рівень карбонових викидів наших організацій та інституцій, а також засоби для їх зниження, вивчати та впроваджувати нульові стратегії викидів вуглецю, і де це можливо відмовлятись від викопного палива;

·      Оцінювати кліматичні ризики, що впливають на наші громади, готуватись до запобігання та скорочення цих ризиків, заохочувати громади до встановлення цільових показників стійкості клімату до 2025 р., і вживати заходів, необхідних для адаптації до наслідків змін клімату;

·      Постійно докладати зусилля для підвищення обізнаності з питань змін клімату в наших громадах як вираз турботи про Землю, поглиблюючи наше розуміння взаємопов’язаності людини та природи, нарощування потенціалу та пропагандою кліматичної справедливості разом з нашими урядами. 

 

Нью-Йорк, 21 вересня 2014 року

 

 [1]See Statement from the Interfaith Summit in New York, 21-22 September, 2014, by the World Council of Churches, Geneva and Religions for Peace, New York: http://interfaithclimate.org/the-statement

 

Джерело інформації: https://www.lutheranworld.org/sites/default/files/cop21_statement_english_final.pdf

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • Велостоянки - як християнський крок для з ...
  • Надземні мости для тварин
  • Форум «Енергія Змін 2012»
  • Науково-методичний семінар: ХРИСТИЯНСЬК ...


  • Додавання коментаря