Кліматичний саміт у Парижі: активні приготування » Інститут еколого-релігійних студій

Кліматичний саміт у Парижі: активні приготування 28-10-2015, 12:44

     

 Така підтримка кліматичної угоди стала для багатьох сюрпризом. «Ми очікуємо, що у наступні кілька тижнів до угоди приєднаються й інші країни», – пише секретаріат Рамкової конвенції. Проте чи будуть серед них нафтові гіганти з Близького Сходу – велике питання. Об’єднані Арабські Емірати, які від імені всіх великих експортерів нафти постійно втручалися у кліматичні переговори і намагалися їх зірвати, досі не дали конкретної відповіді. 1 листопада секретаріат Рамкової конвенції ООН дасть підсумкову оцінку кліматичних цілей світової спільноти. Хоча кліматичний саміт у Парижі відбудеться на початку грудня, активні приготування вже давно почалися. «Приблизно за 10 днів ми представимо новий проект Паризької кліматичної угоди», – заявила Лоранс Тюбіана на неофіційному брифінгу. Тому на зустрічі міністрів, що відбудеться напередодні конференції «Pre-COP21», організованій державами-учасниками угоди, вже можна буде розглядати конкретні пропозиції. Проте зміст деяких пунктів угоди ще належить вирішити. «Чи будуть в обов’язковій до виконання частині цифри, якими вони будуть, як відбуватиметься нагляд за виконанням обіцянок про зниження викидів – усі ці питання залишаються відкритими», – дала зрозуміти Тюбіана. На шляху до потепління на 2,7 градуси..

     На брифінгу мова йшла також і про цифри, названі незалежними експертами. Незалежна наукова організація «Climate Action Tracker» оцінила кліматичні цілі, викладені членами ООН, і з’ясувала, що з огляду на поставлені державами завдання температура на Землі до кінця століття зросте у найкращому випадку приблизно на 2,7 градуса. Це набагато більше, ніж 2 градуси, які ООН поставила собі за мету, і майже вдвічі більше, ніж 1,5 градуса, на які сподіваються острівні країни, що найбільше постраждають від підвищення рівня океану. «Давайте не будемо підривати ентузіазм світової спільноти», – відповіла на це Тюбіана. Сучасні технологічні, політичні і економічні досягнення, наприклад, падіння цін на відновлювальні джерела енергії, показали, що боротьба зі зміною клімату у наступні роки вестиметься активніше, ніж очікується зараз. «Париж – це тільки початок, переломний момент. Дуже важливо, щоб підйом, який ми маємо сьогодні, тривав до набуття чинності кліматичною угодою 2020 року». Французький посол бачить ознаки того, що цьогорічний саміт принесе набагато більше результатів, ніж попередній. Як показав ажіотаж із поданням списків кліматичних цілей, країни вже готові до тісної співпраці, а особливо це стосується таких впливових партнерів як Індія та Китай. Декарбонізація економіки для цих країн тепер важить набагато більше, ніж ідеологія. Крім того, на Паризькому саміті буде зроблено все можливе, щоб уникнути переговорів у маленьких групах за зачиненими дверима. «Не буде жодних дипломатичних трюків – тільки повна відкритість», – наголосила Тюбіана. Джерела: КліматІнфо

екобюро УГКЦ http://ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny/2146-klimatichnij-samit-u-parizhi-aktivni-prigotuvannja

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Зміна клімату Терміново! Планета не чека ...
  • Нова євангелізація для спасіння світу
  • Християн закликали звернути увагу на змі ...
  • Відважитись на нові переміни
  • Міжнародна екологічна спільнота молитьс ...


  • Додавання коментаря