П'ять питань по кліматичній конференції ООН в Парижі » Інститут еколого-релігійних студій

П'ять питань по кліматичній конференції ООН в Парижі 27-11-2015, 10:33

      У понеділок, 30 листопада, в Парижі відкривається 21-я Конференція ООН з проблем глобальної зміни клімату. Чому це важливо, DW пояснила у відповідях на п'ять запитань.

     На конференції ООН з проблем глобального Зміни Клімату (COP21), яка відкривається в Парижі 30 листопада, зберуться учасники з 195 країн, включаючи 147 глав держав і урядів. Серед підтвердили участь - президент США Барак Обама, голова КНР Сі Цзіньпін і прем'єр-Міністр Індії Нарендра Моді. Очікується, що в Париж також приїдуть британський прем'єр-міністр Девід Кемерон і канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel).

   Паризька конференція повинна стати вирішальною для досягнення нових домовленостей з боротьби з глобальним потеплінням. DW відповіла на найважливіші питання про саму конференцію і зміну клімату...

У чому сенс COP21?

Учасникам конференції належить прийняти довгостроковий план дій для припинення відбуваються в світі кліматичних змін. Очікується, що він буде включати зобов'язання всіх країн скорочувати викиди парникових газів і адаптуватися до кліматичних змін, а також заходи фінансової підтримки найбіднішим країнам для реалізації програми зниження викидів.

 

Для успіху COP21 всі країни повинні скорочувати викиди парникових газів

Мета цих заходів - утримати підвищення середньої температури на планеті в рамках 2 градусів за Цельсієм. На думку багатьох учених, це цілком реально. У країн є така можливість і з технологічної, і з економічної точки зору, говорить Дженніфер Морган (Дженніфер Морган), яка очолює програму з клімату у міжнародній дослідницькій організації World науково-дослідний інститут. За її словами, для досягнення цієї мети країни повинні більш інтенсивно скорочувати викиди і інвестувати в поновлювані джерела енергії. Однак для цього потрібно більше політичної волі, додає Морган: "З атмосферою не домовилися: два градуси є два градуси".

Чим нинішня конференція відрізняється від попередніх?

Очікується, що в Парижі буде підписано першу за більш ніж двадцять років переговорів в ООН глобальну угоду по клімату, яка буде містити юридичні зобов'язання країн щодо скорочення обсягів викидів. Це угода діятиме з 2020 року і замінить прийнятий в 1997 році Кіотський протокол.

Попередня спроба підписати таку угоду на кліматичній конференції ООН в Копенгагені в 2009 році не увінчалася успіхом. Тоді світовим лідерам так і не вдалося домовитися по суті і підписати документ, що містить конкретні зобов'язання країн зі зниження викидів. Саме тому конференція в Парижі повинна стати вирішальною. Свої цілі щодо скорочення викидів парникових газів до 2030 року озвучили вже Більше 160 Країн.

Як на нас відбивається зміна клімату?

Пам'ятайте дефіцит гречки в Росії в 2010 році? Це один із прикладів наслідків змін клімату. Засуха, що виникла в результаті аномальної спеки, знищила більшу частину врожаю, що викликало небувалий стрибок цін на продовольство. З такими ж погодними змінами нинішнім літом зіткнулася і Німеччина, де в липні і серпня стовпчик термометра піднімався до рекордних 40,3 градуса за Цельсієм.

 

У 2010 році сильні снігопади в Німеччині паралізували роботу транспорту

Втім, періоди різкого похолодання - така ж ознака кліматичних змін, як і екстремальна спека, каже професор Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін Андерс Леверман (Андерс Levermann). Він нагадав про надзвичайно холодної зими в Німеччині в 2010 році, коли сильні снігопади буквально паралізували роботу транспорту.

Для людей такі різкі погодні коливання та інші катаклізми, пов'язані зі зміною клімату, являють серйозну загрозу. За підрахунками ООН, за останні 20 років від повеней, штормів і інших аномальних погодних явищ загинуло 606000 чоловік. Ще близько 250 000 будуть щорічно гинути від наслідків кліматичних змін між 2030 і 2050 роком, прогнозують у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Яка позиція у Росії?

Росія, яка займає четверте місце в світі після Китаю, США та Індії, за обсягом викидів в енергетичному секторі, підтримує підписання юридично зобов'язуючої угоди по клімату. Сама країна пообіцяла скоротити викиди на 25-30 відсотків до рівня 1990 року, який вважається базовим.


 

Джерело інформації: http://www.dw.com

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • До 2020 року Україна має намір скоротити ви ...
  • Зміна клімату – ще один аргумент на кори ...
  • Голова ООН призначив посланців з питань ...
  • Кліматичну катастрофу на планеті ще можн ...
  • Зміна клімату Терміново! Планета не чека ...


  • Додавання коментаря