У чорнобильській зоні відчуження висадили дерева, здатні поглинати радіонукліди » Інститут еколого-релігійних студій

У чорнобильській зоні відчуження висадили дерева, здатні поглинати радіонукліди 11-06-2017, 00:39

Paulownia Clone In vitro 112
Фото: Державне агентство України з управління зоною відчуження / Facebook

Paulownia Clone In vitro 112

У зоні відчуження ЧАЕС висадили експериментальні дерева павловнії, які можуть поглинати радіонукліди, йдеться у повідомленні Держагентства з управління зоною відчуження у Facebook.

У рамках наукового проекту на території завершили створення експерементальних майданчиків і висадку саджанців для вирощування культур павловнії Paulownia Clone In vitro 112.

Результатом експерименту буде оцінка параметрів накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіонуклідного забруднення.

Аналогічні дослідження планують проводитись протягом наступних 5 років спеціалістами ТОВ Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ у співпраці з ДСП Екоцентр, ДСП Північна пуща та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів у висоту, і відповідно, швидше за інші рослини, поглинає радіоактивні елементи, які містяться у ґрунті.

"Оскільки павловнія відноситься до групи швидкоростучих деревних порід, можна припустити, що у рослин буде спостерігатися підвищений рівень накопичення радіонуклідів. Здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення грунту", - повідомив Генеральний директор ДСП Екоцентр Сергій Кірєєв.

Усього було висаджено 100 саджанців на 4-х майданчиках з урахуваннямстану радіаційного забруднення та складу ґрунтів: с. Паришів, с. Рудня-Іллінці, с. Копачі та м. Чорнобиль.

Paulownia Сlonе in Vitro 112 – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, захворювань та екстремальних температур.

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Сніги в Сахарі, тепло в Арктиці... що далі?
  • Надземні мости для тварин
  • Науково-методичний семінар: ХРИСТИЯНСЬК ...
  • Відеоматеріали
  • Проблеми охорони природи Закарпаття – н ...


  • Додавання коментаря