ЗАХИСТIМО ПЕРВОЦВІТИ! » Інститут еколого-релігійних студій

ЗАХИСТIМО ПЕРВОЦВІТИ! 21-03-2018, 00:00

ЗАХИСТIМО ПЕРВОЦВІТИ!

ДОРОГІ БРАТИ І СЕСТРИ В ХРИСТІ!

Чудова природа з її величезним розмаїттям живих організмів, ландшафтів, корисних копалин та інших благ подарована нам Творцем і тому людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна берегти ці даровані нам блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті?

Наступила весна з її першими ознаками: зацвіли проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки. Варто задуматися над питанням, а що ми знаємо про ці чудові квіти? Так, дійсно, ми, насправді, дуже мало знаємо про цю частинку Творіння, якому не страшні ні раптовий сніг, ні люті морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувалися. Ці ніжні, витончені, немов ожилі сніжинки, квіти є символами пробудження природи, величності творчого задуму Бога Творця, відродження життя, врешті-решт сподівань на краще майбутнє.

Чи радіємо ми, дивлячись на лісові галявини, всипані білими й фіолетовими квітами? На жаль, багато хто з нас, в силу певних обставин, частіше думає про те, як би їх зірвати й вигідно продати.

Закликаємо так не робити! Адже кількість населення на Землі з року в рік зростає, а території первісної природи скорочуються, а разом з ними стає все менше місць, де збереглися й ростуть первоцвіти.

Всі види первоцвітів включені до Червоної книги і їх кількість у природі щороку зменшується. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени, тощо. Переважна більшість первоцвітів, які зараз продаються, по-браконьєрському знищені в місцях зростання і привезені на місце продажу оптовими партіями. Квіти виривають з цибулинами щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе.

Хто дав нам право знищувати те, що створено нашим Творцем, Господом Богом? Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для життя, вони не служать їжею, одягом, будівельним матеріалом. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, відмінним від того, як ми беремо в природи хлібні злаки, садові фрукти, деревину…

Просимо призадуматись і дати можливість природі жити за своїми законами, не перешкоджаймо її правилам життя! Любімо самі й учімо своїх дітей поважати Боже Творіння − природу.

Наголошуємо, що купуючи червонокнижні види первоцвітів, ми купуємо браконьєрський товар. Тож, чи потрібні нашим близьким та коханим такі подарунки? У момент, коли у Вас з’являється думка придбати букетик пролісків чи дібровних тюльпанів, щоб подарувати ніжні квіти дорогій Вам людині, задумайтеся, що саме Ви даруєте! Букетик первоцвітів принесе лише ілюзію радості, а потому – розчарування і смуток, коли квіти почнуть швидко в’янути.

Якщо бачимо вже зірвані квіти у продажу, це означає, що зло вже звершилося без нас: замість кожного проданого букетика браконьєри зриватимуть нові квіти. Тому нам, як свідомим християнам, дуже важливо розірвати це коло нищення. Саме Пропозиція кожного з нас може стати ключовою. Отже просімо у Бога в молитвах дар мудрості, щоб дбайливо ставитись до його створіння як і до наших ближніх. 

Владика МІЛАН 
Мукачівський єпископ, 
Голова комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії

Владика ФЕОДОР
Архієпископ Мукачівської єпархії Української Православної Церкви

Єпископ Антал МАЙНЕК
ординарій Мукачівської дієцезії, Голова комісії з екології та мігрантів 
Римсько-католицької Конференції єпископів України

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • ЗАКАРПАТСЬКІ ЄПИСКОПИ ПРОСЯТЬ ВІРЯН НЕ З ...
  • Первоцвіти: бізнес на знищені природного ...
  • Піст – час повернення до первозданної га ...
  • Екологічна проповідь на Першу неділю Вел ...
  • Звернення єпископів ПРОТИ ВЕСНЯНИХ ПІДП ...


  • #1 написав: Davidpeasp (11 квітня 2018 00:01)
    ???????? ????? ? ??????! ---- ?????? ????????? ????? ---- ? ??????????? ???? ????? ??????? ??? ---- ????? ????? ?? ---- ?????? ???????, ???????? ---- ?? ???????????? ???? ---- ????? ?? ??????? ????? ???????????? ?? ???? ---- ?????? ????? ???????????? ???? ---- ???? ???????? ?? ??????? ---- olympic hall ---- ? ??? ???? ????? ---- ?????? ????? ???????????? 11 ??????????? ???? ---- ?? ? ???? ????? ????????? ????????? ?????! ---- icube ?????? ????? ---- ??? ? ???? ?????? ???? ???? ?????? ---- loader daz
    Додавання коментаря