Міжнародний день лісів » Інститут еколого-релігійних студій

Міжнародний день лісів 21-03-2018, 23:29

Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети
Наша планета являє собою єдиний організм, в якому, як і в людському організмі, абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює життям, і своїм неповторним різноманіттям все навколо. Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі екосистемні функції вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей. За даними сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів і народностей, невід’ємно з’вязавших свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу.
На превеликий жаль, динаміка технологічного та економічного прогресу 20-го сторіччя, негативно отзеркалилася на цьому безцінному надбанні нашого людства. Глобальна вирубка лісів, подібно найпотужнішим ураганам і катастрофам, почала тіснити і знищувати цей природний потенціал. Станом на початок 21-го століття вирубка лісів продовжилася загрозливими темпами і проблема їх збереження вийшла на невідкладний міжнародний рівень, вимагаючи якнайшвидшого прийняття належних заходів і ефективних практичних рішень.
Нагадаємо, що за даними проекту DilovaMova.com, ця проблема вже була піднята міжнародним співтовариством ще на початку 70-х років минулого сторіччя. Окреслені тоді тенденції широкомасштабної вирубки лісів вже змусили відверто заявити про проблему і це сталося на шістнадцятій сесії Конференції Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, що відбулася в листопаді 1971-го року. Тоді держави-члени цієї організації висловилися на підтримку проведення щорічної акції „Всесвітнього дня лісового господарства”, яку погодилися проводити 21-го березня. Неодноразово звертаючись до проблем збереження лісових масивів по всій планеті, на рівні ООН, 21-го грудня 2012-го року, резолюцією Генеральної Асамблеї №A/RES/67/200, був заснований Міжнародний день лісів. Повторимося: ліси є загальним надбанням людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин.
В історії нашої держави, цій проблемі також приділялася чимала увага. Так, наприклад, 18-го вересня 1977-го року, в колишньому СРСР вперше було прийнято окреме цільове «Лісове законодавство», в якому робилася спроба не тільки впорядкувати безконтрольну вирубку лісів, а й закладалися прямі механізми його відновлення і найбільш раціонального використання. Пізніше, 1-го жовтня 1980-го року, оцінюючи внесок і досягнення цілого напряму фахівців лісового господарства, з метою підняття престижу професій фахових працівників лісу, було встановлено професійне свято - «День працівників лісу» Святкування цього професійного свята було встановлено на третю неділю вересня. Потім, після розпаду СРСР, це свято залишилося популярним національним святом у багатьох пострадянських суверенних державах, наприклад, в українському законодавстві День працівників лісу зафіксований Указом Президента України № 356/93, підписаним 28-го серпня 1993-го року.

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

 • Міжнародний день лісів
 • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародни ...
 • Сьогодні Міжнародний день Землі
 • Всесвітній день Землі 2015 і Година Землі
 • 11 січня святкують всесвітній День запові ...


 • #1 написав: bigkeyCymn (6 квітня 2018 15:19)
  ???????? ?? ??, ??? ??????????? ??? ??????? ??? ????????. ????? ????????. ?????? ????? ??? ? PM. --- ????????? ? ???? ????????. ??? ??????? ??? ??????? ????. ? ???????? ? ????. ???? ???? ?????, ????? ?????????? ???? ? https://inlove.kz/ ????? ???? ?????


  --------------------
  #2 написав: mulsetzOr (6 квітня 2018 15:34)
  ??? ? ??????????. --- ??????? ?? ?????? ? ???? ???????. ??? ?????????? ??????. ???? ???? ??????, ???? ???? ????????, https://mir-handmade.in.ua/ ??????? ???? ??


  --------------------
  #3 написав: stenlasHerm (6 квітня 2018 15:49)
  ??, ?????????????. ? ???????? ?? ???? ???? ?????????. ????? ?????????? ?? ??? ????. ????? ??? ? PM. --- ??? ??? ???? ????? ?? 16 ??? ?????????? ?????? ???????, ??????? ???????, https://mir-podarkoff.in.ua/ ??????? ??????


  --------------------
  #4 написав: dowcumr (6 квітня 2018 16:04)
  ? ?????, ??? ?? ??????????. ???? ??? ????????. ?????? ??? ? PM, ??????????. --- ???????, ??? ?? ???? ?????? ????????????? ? ??????????. ?? ?????? ?????? ???????????. ?? ? ????????????? ???? ??????? ?? ???? ?????. ?????? ???? ????, ????? ???? ????, mir-samodelok.in.ua ???????????? ???? ??


  --------------------
  #5 написав: tesrasifs (6 квітня 2018 16:20)
  ?????-??????! --- ? ?????, ??? ?? ??????????. ??????? ??????? ???. ?????? ??? ? PM, ?????????. ??? ???????? ?????, ???? ???????? ???????, https://mir-zoofacts.in.ua/ ??? ???????? ????


  --------------------
  Додавання коментаря