Патріарх Константинопольський Варфоломей І стурбований майбутнім планети Земля » Інститут еколого-релігійних студій

Патріарх Константинопольський Варфоломей І стурбований майбутнім планети Земля 21-06-2012, 00:29

   Варфоломей І  Константинопольський патріарх Варфоломей І звернувся із спеціальним екологічним посланням до  Самміту Землі ООН «Ріо + 20», який буде проходити 20-22 червня у бразилійському місті Ріо де Жанейро.

У зверненні до політичних лідерів держав та всіх небайдужих щодо майбутнього планети Земля, патріарх наголошує на вагомості екологічної проблеми для всього людства, а також на необхідності взяти курс на «зелену економіку», яка б не тільки сприяла збереженню та відновленню природного довкілля, але й допомагала вирішенню проблем бідності, забезпечення продовольством та інших болючих соціальних питань.

   Згідно з екуменічним патріархом, для того, щоб осягнути високі екологічні та соціальні цілі, які ставить Самміт Землі, необхідно відмовитись від поверхневого підходу і «дослідити корінь причини екологічного лиха», застановившись над причинами, «які лежать у людському серці та розумі».

Ключовою причиною екологічної кризи патріарх Варфоломей І  вбачає кризу внутрішнього світу людини. Відповідно, для вирішення проблем довкілля необхідно культивувати «екологію серця та розуму», суттєвими елементами якої є усвідомлення святості довкілля як дому Божого, а також плекання чеснот поміркованого та справедливого ставлення до природи.

    В особливий спосіб вселенський патріарх наголошує на екологічному значенні чесноти мужності, яка «є потрібною національним лідерам для того, щоб трансформувати систему жадібності, яка спричинила у всьому світі хаос і замінити її структурами співчуття, для осягнення загального блага всіх людей і всього живого».

«Якщо ми не будемо інтегрувати спосіб життя людства в екосистему планети, ми будемо спричинювати для майбутнього тільки біль і страждання», – наголосив патріарх. Закінчується звернення констатацією, що вирішення сучасних екологічних проблем є питанням «життя і смерті» для багатьох людей. Відповідно, патріарх Варфоломей І закликає делегатів Самміту Землі  «Ріо + 20» подолати ідеологічну сліпоту і заглибитись в суть проблеми, щоб не зволікаючи здійснити необхідні зміни та виправлення, адже «здоров'я і майбутнє мільйонів людей висить на волосині», повідомляє християнський портал КІРІОС, посилаючись на Бюро УГКЦ з питань екології.


Джерело інформації:

http://www.kyrios.org.ua

 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини по темі:

  • Католицька та євангельска Церкви Німечч ...
  • Предстоятелі Церков повинні зробити ріш ...
  • День молитви в намірення дбання про збер ...
  • Патріарх Варфоломій у Давосі закликав до ...
  • Голос української молоді на Саміті Землі ...


  • Додавання коментаря