Форуми » Інститут еколого-релігійних студій

Міжнародна конференція «Церква і суспільство за збереження довкілля у Східній Європі»: охорона створіння»

11-10-2016, 00:31

Прийняттям спільної Декларації духовенства, вчених і громадських діячів в Ужгороді завершилася Міжнародна конференція «Церква і суспільство за збереження довкілля у Східній Європі»: охорона створіння». Від 7 до 9 жовтня проходила в Катехитичному духовному центрі Мукачівської дієцезії та в інших місцях на Закарпатті. Ініціаторами зустрічі стали Інститут еколого-релігійних студій в Ужгороді та NABU (Спілка охорони природи Німеччини). Джерело інформації http://www.rkc.lviv.ua/

 

Форуми і конференції в різних країнах світу

17-10-2014, 15:37

 

 

Міжрелігійний кліматичний саміт "Клімат, Віра і Надія: традиції Віри разом задля спільного майбутнього"


 

Резолюція саміту:

      Як представники різних віросповідань та релігійних традицій, ми виступаємо разом, щоб висловити глибоку стурбованість з приводу наслідків зміни клімату для Землі та її мешканців, наша віра спонукає нас до спільної відповідальності. Зміна клімату – це справді загроза для життя, дорогоцінного дару, який ми отримали і про який повинні дбати.Ми визнаємо переконливі наукові докази того, що зміна клімату викликана діяльністю людини і, що без глобальної та всеохоплюючої дії в бік її пом'якшення і виявлення її фундаментальних причин, її наслідки будуть продовжувати зростати в інтенсивності й частоті. У той же час, ми готові до діалогу з тими, хто раніше залишався скептично налаштованим.

      У нашому середовищі і завдяки ЗМІ ми усюди зауважуємо прояви кліматичних змін. Від наших братів і сестер по всьому світу ми чуємо про наслідки їх впливу на людей і природу. Ми визнаємо, що ці наслідки непропорційно впливають на життя, засоби для існування і права бідних та знедолених а, отже, найбільш уразливих груп населення, включаючи корінні народи. Коли ті, хто зробив найменше, щоб викликати зміну клімату, – це ті, хто зазнають найболючішого удару, це стає проблемою несправедливості. Вкрай необхідним є відновлення справедливості.

    Ми визнаємо, що зміна клімату виступає сьогодні головною перешкодою на шляху до викорінення бідності. Складні погодні умови посилюють голод, спричиняють економічну нестабільність, змушують до переміщення і перешкоджають сталому розвитку. Кліматична криза стосується виживання людства на планеті Земля, тому це мало б стати приводом для термінової дії.Саме тому, як релігійні лідери, ми зобов’язуємося сприяти зменшенню ризику стихійних лих, адаптації, розвитку, який характеризується низьким рівнем викидів вуглекислого газу, освіті в області зміни клімату, боротьбі з власними моделями споживання та зниженню скорочення використання викопного палива.

      На основі нашої релігійної віри та нашої надії на майбутнє, ми зобов'язуємося пробуджувати совість і заохочувати всіх людей та окремі спільноти, в терміновому порядку усвідомлювати необхідність таких заходів.

      Ми поділяємо переконання в тому, що загрози зміни клімату не можуть бути ефективно приборкані тільки однією державою, а лише якісною співпрацею співтовариства держав, заснованою на принципах взаємної довіри, чесності та неупередженості, обережності, справедливості між поколіннями і загальних, але диференційованих відповідальності і наявних можливостей. Ми закликаємо багатих, щоб допомогли бідним і вразливим істотно і скрізь, особливо в найменш розвинутих країнах, малих острівних державах і країнах Африки південніше Сахари. Вагомою підтримкою стануть щедрі фінансові ресурси, створення робочих місць, передача технологій та інші форми співробітництва.

       Ми закликаємо глав держав і міністрів, присутніх на Кліматичному Саміті, публічно оголосити обіцянку внесків до Зеленого Кліматичного фонду, у тому числі й про зобов'язання щодо їх збільшення в подальшому, з метою встановлення нових партнерських відносин для адаптації до зміни клімату і розвитку, який характеризується низьким рівнем вуглекислого газу та забезпечення доступу до відновлюваних джерел енергії для всіх людей.Як люди віри, ми закликаємо всі уряди взяти на себе зобов’язання, щоб обмежити глобальне потепління до нижче 2° за Цельсієм.

      Ми наголошуємо, що усі держави несуть відповідальність за розробку та впровадження низьковуглецевих стратегій розвитку, які приведуть до декарбонізації і повної відмови від викопного палива до середини століття.Отже, ми закликаємо світових політичних та економічних лідерів виконувати свою керівну роль у ході Кліматичного Саміту, оголосивши про спільні дії, такі як важливі короткострокові скорочення викидів, поступове скасування субсидій на викопне паливо, вугілля, яке залягає близько до поверхні або вилучення вугільних інвестицій, захист лісів, підвищення енергетичної ефективності в будівництві і транспортуванні, і інші конкретні кроки.

    Ми також закликаємо всі уряди визначити середньострокові та довгострокові потреби з адаптації і розробити стратегії для їх рішення, засновані на ініціативі країн з урахуванням гендерних аспектів і підходів, щоб краще керувати залишковими втратами і збитками в результаті несприятливих кліматичних впливів.Підсумовуючи, ми просимо всі держави конструктивно працювати в напрямку далекосяжної глобальної угоди щодо клімату в Парижі в 2015 році, ґрунтуючись на прозорості, адекватності і відповідальності. Нова угода має бути:досить ініціативною, щоб втримати температуру від зростання нижче 2° за Цельсієм;досить чесною, щоб розподіляти навантаження на справедливій основі;і підтвердженою законами (на законодавчому рівні), щоб гарантувати, щоб ефективна національна кліматична політика обмеження викидів була добре профінансована і реалізована в повній мірі.Як релігійні представники та громадяни країн міжнародного співтовариства, ми зобов'язуємося сприяти вирішенню загрози зміни клімату.    

     Ми продовжуємо розраховувати на ваше керівництво, закликаємо і сподіваємося, що ви приймите правильні рішення. Ми готові підтримати вас у прийнятті важких рішень для гарантування безпеки Землі та її людей. Ми молимося за вас і за все людство, піклуючись про майбутнє Землі.Нью-Йорк, 21 вересня 2014 року.

Джерело інформації: http://ecoburougcc.org.ua/ekologichni-dokumenti-tserkvi/ekumenichni-dokumenti/1660-rezoljutsija-mizhreligijnogo-klimatichnogo-samitu-klimat-vira-i-nadija-traditsiyi-viri-razom-zadlja-spilnogo-majbutnogo

 


 

Консиліуми серії "Релігія, наука і довкілля" в різних країнах світу

 

Що таке релігія, наука і довкілля? 

 

Релігія, наука і навколишнє середовище (Religion, Science & the Environment (RSE) є неурядовою організацією, створеною в 1993 році, яка має за мету забезпечити спільну мову серед світів релігії, науки та довкілля в інтересах охорони навколишнього середовища. Під керівництвом Його Святості Варфоломія, Вселенського Патріарха християнської православної церкви, ця місія була вирішена шляхом проведення семи симпозіумів на тематику води і водойм.

 

 

 

 

http://www.rsesymposia.org/

 

 

Інтернет-форум по взаємозв’язку релігії і екології Єльського університету

Дуже активно релігійно-екологічні взаємозв’язки досліджує Єльський університет (США). Форум займається дослідженням, обговоренням та поширенням інформації по питаннях змін клімату, екоетики, екотеології та ін. Сайт форуму є колектором та презентатором свтових періодичних видань, книг та інших публікацій, які стосуються теми еколого-релігійних студій. 

http://fore.yale.edu/


Форуми в Росії

31-08-2012, 15:20

     23-24 жовтня 2012 р. в Калінінграді пройшли

  дев'яті Російсько-німецькі дні екології. Організаторами заходу виступили Міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини (BMU) та Уряд Калінінградської області.

     Урочисте відкриття Днів екології відбулося 23 жовтня 2012 р. в 9.30 в конференц-залі бізнес-центру «Рыбная деревня». У рамках заходів паралельно були розглянуті три теми: «Поводження з побутовими та небезпечними відходами», «Комунальне водопостачання та водовідведення»,

 

«Досвід створення міжнародних біосферних резерватів та перспективи співпраці прикордонних ООПТ Калінінградській області Російської Федерації, Литви та Польщі».

   У відкритті днів екології  участь представники існтитуту еколого-релігійних студій доц. Бокотей О.М. та священик Української Православної Церкви о. Димитрій Сидор.


 Фото: Галерея             

Джерело інформації: http://napreenko.ru/events/1455/

 

 

 

Інформація про "Дні екології" в Інтернеті

http://kaliningradtoday.ru/society/sreda-obitaniya/2256238/ - В Калининграде Российско-Германские дни экологии объединят 120 специалистов

 

Фото з форуму:

 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

Семінар «Довкілля і духовність»

       
       В рамках акції "
9 Російсько-Германські дні екології в Калінінграді" відбувся семінар «Довкілля і духовність». Він проходив 25 жовтня 2012 за адресою: м. Калінінград, вулиця підполковника Іваненкова, будинок. 18; Єпархіальне управління Калінінградської єпархії (напроти готелю «Redison»). Організували цей семінар Інститут еколого-релігійних студій (Ужгород, Україна) спільно з відділом церковної благодійності та соціальної служби Калінінградській Єпархії.

 


Програма семінару (скачати)

 

Резолюція семінару (скачати)

 

Фото з семінару:http://www.ie-rs.org/gallery/dni-ekology-kaliningrad/

 

Відео: http://www.youtube.com/watch?v=FrJSAVBWrRk&feature=player_detailpage

 

Відео з німецьким озвученням "Konferenz Umwelttage in Kaliningrad":  https://www.youtube.com/watch?v=yD-nAV-zWQk

Форуми в Європі

20-07-2012, 13:36

 

Дев'ята ECEN Асамблея під назвою

«Еко-справедливість, зростання та надія»

   проходила з 29 серпня по 2 вересня 2012 року в Elspeet (Нідерланди)

 

 

Джерело інформації: http://www.ecen.org/

Інші асамблеї та конференції Європейської Християнської Екологічної Мережі: http://www.ecen.org/search/node/Assembly

 

Консиліум конференцій єпископів Європи
(CONSILIUM CONFERENTIARUM EPISCOPORUM EUROPAE CCEE)

 

Сайт CCEEhttp://www.ccee.ch/index.php?&na=2,1,0,0,e

 

 

Міжправославна конференція з охорони навколишнього середовища, о. Кріт, 1991


Ця конференція була проведена у православній академії Криту з 5 по 11 листопада 1991 року під головуванням представника Вселенського Патріарха, митрополита Пергамського Іоанна. Також були присутній Блаженніший Патріарх Олександрійський Парфеній III, його високість принц Філіп, герцог Единбурзький і міжнародний президент Всесвітнього фонду дикої природи (WWF),який дав вступне слово і розповів про природу екологічної кризи, з якою стикається світ. У конференції взяли участь представники одинадцяти автокефальних і автономних Православних Церков. Спостерігачі від інших Церков і міжнародних організацій, фахівці в різних областях богослов'я і природних наук.

 

Джерело інформації: http://www.goarch.org/ourfaith/ourfaith8060

 

П'ять питань по кліматичній конференції ООН в Парижі

      У понеділок, 30 листопада, в Парижі відкрилась 21-я Конференція ООН з проблем глобальної зміни клімату. 

     На конференції ООН з проблем глобального Зміни Клімату (COP21)  учасники з 195 країн, включаючи 147 глав держав і урядів. Серед підтвердивших участь - президент США Барак Обама, голова КНР Сі Цзіньпін і прем'єр-Міністр Індії Нарендра Моді. О

   Паризька конференція повинна стати вирішальною для досягнення нових домовленостей з боротьби з глобальним потеплінням. DW відповіла на найважливіші питання про саму конференцію і зміну клімату...

Джерело інформації: http://www.dw.com

http://www.ie-rs.org/547-pyat-voprosov-o-klimaticheskoy-konferencii-oon-v-parizhe.html

 


Проблеми охорони природи Закарпаття – наші спільні проблеми

10-05-2012, 13:51

РЕЗОЛЮЦІЯ
обласної науково-практичної конференції
“Проблеми охорони природи Закарпаття – наші спільні проблеми”
Ужгород 14 квітня 2005 р.

 

Учасники обласної науково-практичної конференції “Проблеми охорони природи Закарпаття – наші спільні проблеми” прослухавши та обговоривши доповіді та узагальнивши надані пропозиції, ухвалили:

1. Визнати охорону природи краю пріоритетним напрямком діяльності керівних обласних структур, науково-освітніх закладів і релігійних конфесій Закарпаття.

2. Створити комплексні постійнодіючі робочі групи по формуванню стратегії охорони природи і раціонального природокористування в Закарпатті на екологічних засадах:робочу групу по формуванню стратегії природозберігаючого лісокористування в Українських Карпатах;

  • робочу групу по формуванню стратегії екологічно-ефективного агровиробництва в Закарпатті;
  • робочу групу по формуванню стратегії розширення і оптимізації природно-заповідного фонду Закарпаття;
  • робочу групу по екологічно-оптимальному плануванню регулювання транспортного і теплоенергетичного забруднення в Закарпатті;
  • робочу групу по екологічному ландшафтному моніторингу та екотуризму;
  • робочу групу по формуванню стратегії неперервної екологічної освіти і виховання в державних освітніх закладах Закарпаття;
  • робочу групу по підготовці методичних матеріалів з релігійної пропаганди природоохоронних ідей і формування екологічної свідомості та відповідальності у вірників різних конфесій Закарпаття.

3. Створити при біологічному факультеті УжНУ громадську обласну координаційну екологічну раду. Організаційну роботу по створенню та координації зазначених у п.2 робочих груп доручити проф. В.І. Ніколайчуку.

4. Комплексним робочим групам розробити і підготувати пакети документів по природоохоронній регуляції важливіших екологічних проблем Закарпаття на основі місцевого цільового фінансування.

5. Створити і забезпечити схему постійного об’єктивного інформування населення через засоби масової інформації про екологічний стан та природоохоронні проблеми в Закарпатті.

6. Реалізувати ідею створення музею Природи, як спільний природоохоронний проект Ужгородського національного університету, Закарпатської облдержадміністрації, Облради та Ужгородської міської адміністрації.Голова обласної науково-практичної конференції,
декан біологічного факультету УжНУ, професор,
доктор біологічних наук, Заслужений діяч науки і
 техніки України                                                                                                                                                   В.І. Ніколайчук

вик. В.Г. Рошко, О.Б. Колесник                                                                                                                               тел. 3-20-15  

Форуми

26-03-2012, 13:16
Block 1
Block 2
 
Block 3
Block 4