Інститут еколого-релігійних студій

Новини

10 українських компаній отримали Інновайці Ваучери від ЄС та ЄБРР

Сьогодні, 11:33

 

Відбувся другий етап відбору програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Ще десять українських розробників сталих технологій отримали ваучери. Інноваційні Ваучери — фінансовий інструмент, який дозволяє українським компаніям фінансувати впровадження кліматичних інновацій. Компанії отримали від ЄС та ЄБРР 400 000 євро на розвиток своїх кліматичних технологій.

Перемогли у другій хвилі відбору такі компанії: 

  • Автоентерпрайз (Харків) — пристрій для швидкісної зарядки електромобілів;
  • ДС Електронікс (Київ) — сертифікація «розумного» термостату;
  • Екопрод (Волноваха) — розробка мікробіологічних домішок, що дозволяють збільшити ефективність біогазових установок;
  • Науково-виробнича фірма ЗОНД (Івано-Франківськ) — прилад для вимірювання теплотворної здатності природного газу;
  • Прана Платінум (Львів) — нове покоління децентралізованих вентиляційних систем із рекуперацією тепла з «хмарним» управління;
  • Ротор-Суми (Суми) — мікро-когенераційна установка на основі двигуна Стірлінга;
  • SolarGaps (Київ) — програмне забезпечення для автоматизації систем жалюзі із сонячними елементами;
  • Перша Національна Мережа Електрозаправних Комплексів «Тока» (Київ) — сертифікація «розумних» електрозарядних станцій із підтримкою міжмережевої взаємодії;
  • xBeam 3D / НВО «Червона хвиля» (Київ) — розробка програмного забезпечення для 3D друку титаном та іншими металами;
  • Юнаско-Україна (Київ) — вдосконалення технології виготовлення електродів суперконденсаторів із використанням води, як розчинника.

http://ircef.org/

Держлісагентство на прохання WWF призупинило вирубки в букових пралісах Закарпаття

17-01-2018, 13:49

Таке рішення Державне агентство лісових ресурсів України на прохання Всесвітнього фонду природи WWF прийняло 9 січня, інформує WWF Global.

Держлісагентство на прохання WWF призупинило вирубки в букових пралісах Закарпаття

Лист Держлісагентства зобов’язує Закарпатське, Івано-Франківське та Чернівецьке обласні управління лісового і мисливського господарства припинити видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках, які ідентифіковані WWF як праліси і квазі-праліси. Загальна площа таких ділянок карпатських пралісів у лісгоспах, підпорядкованих ДАЛР, сягає понад 26 тис. га, а разом зі старовіковими лісами (квазі-пралісами) - понад  59 тис. га. Мораторій на вирубку цих ділянок, згідно з рішенням, діятиме до тих пір, доки питання про їхній статус не буде офіційно вирішено...

 

17 січня 2018р.

Держлісагентство: у 2017 році відновлено лісів на площі, яка дорівнює 74,5 тис. футбольних полів

12-01-2018, 16:17

 

В Україні критична ситуація з лісами — частина їх буквально всихає. Наразі по Україні 350 тис. га різного ступеня всихання дерев, лише на Поліссі більше 120 тис. га сосни всихає через шкідників.

Такі цифри навів заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

За його словами, замовчувати цю проблему не можна, хоч суспільство й окремі представники влади не зовсім сприймають проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

- Ситуація складна, адже на сьогодні лише на Поліссі більше 120 тисяч гектарів всихаючої через шкідники сосни. Загалом по Україні 350 тисяч га різного ступеня всихання дерев. Ми вже йдемо позаду проблеми в той час, як лісівники в Європі працюють на її попередження. Щоб виправити ситуацію ми підготували зміни до санітарних правил, які дозволять швидко реагувати на спалахи хвороб та шкідників, — повідомив Володимир Бондар.

Джерело інформації: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=188293&cat_id=32888

БАСЕЙН АМАЗОНКИ БУДЕ ЗНИЩЕНО – NATURE

10-01-2018, 12:03

Результати роботи міжнародної команди вчених, що вивчали вплив людини на басейн Амазонки вказують на стан екологічної катастрофи на значній частині територій басейну.

Амазонка є однією з найбільший річок світу, води її басейну є джерелом 20% прісної води на планеті, а утворена довкола екосистема підтримується безліччю рослин та тварин. Однак такий неймовірний ресурсний потенціал ніколи не залишається поза увагою людства – басейн інтенсивно використовується для отримання прісної води та деревини. Інтенсивна вирубка лісів, зміна русла річок та будівництва дамб чинить сильний тиск на екосистему змінюючи її ландшафтні характеристики. У басейні річки планується розташувати 428 гідроелектростанцій, з яких 140 вже побудовано або знаходяться на завершальних етапах.

Аналізовані ділянки виявились неоднорідними за показником DEVI – найвищі значення (>80) характерні для територій Мадейри, адже там побудовано дві потужні гідроелектростанції  «Санту-Антоніу» і «Жирау». Істотного пливку зазнали також басейни Мараньон і Укаялі (індекс DEVI 71 та 61 відповідно)

Деякі вчені схильні робити висновок, що це є передвісником повного знищення людиною екосистеми Амазонки

http://ecology.ukma.edu.ua/category/econews/

Ісус Христос і Створіння

5-01-2018, 00:49

Серед багатства християнських зображень та ікон Ісуса Христа можна знайти такі, що показують Сина Божого оточеного природним сеередовищем.

Природа в християнському розумінні вважається Божим створінням. Тому до свята Різдва Христового ми підібрали підбірку зображень Ісуса Христа серед Божого створіння...

 

            

 

Маємо надію, що ці зображення вдохновлятимуть ставитись до Божого створіння – природи, як би це робив сам Господь.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХА ВАРФОЛОМІЯ

2-01-2018, 19:14
Варфоломій, За Божого милості Архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський Патріарх До всієї повноти Церкви Благодать, милосердя та мир від Спасителя Христа, що Народився в Віфлеємі Улюблені брати і сестри у Христі, дорогі діти, За благодаттю Божою ми знову стали гідними, щоб досягти великого свята народження Божого Слова в плоті, який прийшов у світ, щоб дати нам «благодать», відпущення гріхів, визволення з полону осудження та смерті, щоб дати нам справжнє життя та велику радість, яку «ніхто не може взяти від нас». Ми вітаємо «всемогутнього Бога», який «приніс любов у світ», який стає «ближче до нас, ніж ми один до одного» .Через милосердя божественне Слово опускається до Свого створення в «приниженні незрозумілого і незбагненного». Той, «якого нічого не може вмістити», міститься в лоні Богородиці; найбільше існує в найменшому. Це чудова глава нашої віри, про те, як трансцендентний Бог «став людиною для людства», залишаючись «невимовною» таємницею. «Велика тайна божественного втілення завжди залишається загадкою» ...

Названы животные, навсегда исчезнувшие с лица Земли в 2017 году (ФОТО)

1-01-2018, 13:57

Одним из печальных итогов 2017 года стал список исчезнувших видов животных. За этот год мы потеряли сразу нескольких представителей фауны Земли.

 

Об этом сообщил эколог Обернского университета (США) Дэвид Стин, передает Сумской информационный портал.

В этом году в списке оказались летучая мышь, кот и несколько ящериц. Кошка-рыболов (на фото) полностью исчез с острова Ява (Индонезия), где всегда жил.

А с острова Рождества, который расположен на северо-запад Австралии, пропали три вида ящериц: геккон Листера (Lepidodactylus listeri), синехвостый сцинк и лесной сцинк. Так же там исчез еще один извечный житель - летучая мышь Pipistrellus murrayi.

«Откровенно говоря, удручает постоянно думать о том, что некоторые существа покинули наш мир навсегда и мы никогда больше их не увидим. Но я считаю, что это важно для нас - знать о вымирании и потере реальных видов, а не только статистические данные», - объясняет ученый.

По словам Стина, массового вымирания животного мира пока еще не происходит. Но такие примеры - сигнал для человечества: нужно принимать меры для сохранения исчезающих видов.

По материалам ru.golos.ua
http://www.newsline.com.ua/society/nazvany-zhivotnye-navsegda-ischeznuvshie-s-litsa-zemli-v-2017-01012018000400

Выставка «Человек и творение» продолжает работу

31-12-2017, 19:40

После официальных открытий выставка «Человек и творение» продолжает свою работу. За последний месяц уходящего года выставка посетила различные учебные заведения и церковные приходы.

С 06.12.2017 по 18.12.2017  ГУО “Учебно-педагогический комплекс ясли сад-средняя школа № 24. школа провела экологические мероприятия для учащихся разного возраста, экологическую неделю «Если не мы, то кто?» под руководством заведующий школьной библиотекой «Читай-Град»- Яунишкене Светланы Алексеевны. С выставкой работали со с 1 по 11 классы.

 

http://tvorenie.by/novosti/vystavka-chelovek-i-tvorenie-prodolzhaet-rabotu#more-3025

Стало відомо, що найбільше скорочує життя людині

28-12-2017, 01:12

Опубліковано 26.12.2017  в Новини/Світська правда

 

Група американських вчених повідомила, що забруднення навколишнього середовища безпосередньо пов’язане зі скороченням тривалості життя людини. 

За словами вчених, тривалість життя може збільшитися при зменшенні забруднення повітря, передає “Народна Правда”.

Дослідження вчених, які представляють Массачусетський технологічний інститут, зайняло більше 20 років, в якому фахівці проводили спостереження за рівнем забруднення повітря.

Вчені заміряли вміст в атмосфері Землі твердих частинок, що залишаються в повітрі в результаті промислової діяльності людства. Показники щодо рівня забруднення навколишнього середовища фахівці порівняли з рівнем смертності, викликаної респіраторними та серцево-судинними захворюваннями в різних районах.

В результаті проведеного дослідження вчені визначили, що ризик виникнення подібних захворювань прямо пропорційний підвищенню вмісту твердих частинок в атмосфері Землі.

Втім, серед вчених з’явилася версія, що кліматичні зміни можуть призвести до катастрофи вже в наступному році.

А вчені, які вивчають космічний простір, бачать небезпеку для Землі в активності космічних тіл.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.4

https://narodna-pravda.ua/2017/12/26/stalo-vidomo-shho-najbilshe-skorochuye-zhyttya-lyudyni/