Інститут еколого-релігійних студій

Новини

Які переваги енергоефективних та екологічних будинків?

Сьогодні, 19:36
2

Сьогодні, 24 червня, в рамках «Майстерні міста» відбулася дискусія «Екологія свідомості: нав’язаний тренд чи життєва позиція?».

Працівники журналу «Унікум» розповіли про переваги й недоліки екобудівництва та енергоефективних будинків.

«Унікум» зацікавився тематикою висвітлення різних аспектів екології. Це вже стало традиційною рубрикою у журналі. На сторінках видання висвітлюють тематику екобудівництва, користь натуральної косметики тощо...

https://carpatobserver.eu/%D1%8F%D0%BA%D1%96-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8-%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D1%82%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%BE/

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №2

20-06-2017, 17:07

Міжрелігійний і цивільний природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF, Ужгород, Україна) спільно з Союзом охорони природи Німеччини (NABU, Берлін, ФРН) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, в партнерстві з природоохоронними підрозділами церков Східної Європи запрошують всіх відповідальних за керівництво чи координацію пропонованих ними проектів взяти участь в робочій нараді в рамках проекту "Zivilgesellschaft und religiöse Einrichtungen für die gemeinsame Bewahrung der Schöpfung in Osteuropa" яке відбудеться в Ужгороді (Україна) 3-5 серпня 2017.

Порядок денний робочої наради в Ужгороді приурочений до підготовки проектних ідей та професійного формування з них проектних концепцій, які в майбутньому ляжуть в основу Програми співробітництва між IRCEF і донорами: Єврокомісія, Світовий Банк та ін.

Також на робочій нараді в Ужгороді буде заданий старт східноєвропейському конкурсу "По відповідальності за Творіння", підготовці друкованих видань "Християнська екологічна етика" і "Екологічний триптих ...", іншим ініціативам, запланованим нами в рамках проекту.

Робоча нарада в Ужгороді дасть старт нашої активної діяльності, яка буде підсумована в жовтні на міжнародній конференції в Україні, на якій підготовлені нами проектні концепції будуть зібрані у відповідну Програму... Також на конференції будуть презентовані підготовлені нами друковані видання і нагороджені переможці та активні учасники Конкурсу "По відповідальності за Творіння".

Підготовлена ??нами в рамках проекту Програма співпраці буде представлена ??на робочій зустрічі IRCEF в Берліні (листопад).

Запрошуємо всіх взяти активну участь в реалізації проекту.

Контакти:

 Е-mail: info@ie-rs.org

http://www.ie-rs.org/

Михайло Біланіч +380507096567 (моб.).

 

З повагою, Оргкомітет

 

http://ircef.org/uk/%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%E2%84%962/2017/

Екологічний бік євроінтеграції: імітація реформ чи реальні зміни?

19-06-2017, 20:22


Стан довкілля в Україні викликає занепокоєння в громадян та експертів. Попри серйозні проблеми в суспільстві, пов’язані з економічною ситуацією, невирішеністю соціальних проблем, війною на Сході, екологічні проблеми, що вже набули серйозного масштабу, не можуть чекати.

 

Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/articles/2017/06/16/7067180/

У закарпатському Березові сміттєвих хуліганів присоромлять (ВІДЕО)

19-06-2017, 19:35

У Хустському Березові вирішили радикально боротися зі сміттєвими хуліганами

У закарпатському Березові сміттєвих хуліганів присоромлять (ВІДЕО)

Не гривнею, а соромом. У Хустському Березові вирішили радикально боротися зі сміттєвими хуліганами. В селі, хоч і нема діючих полігонів захоронення — існує з півдесятка стихійних. Їх почали ліквідовувати, однак місцеві не припиняють за звичкою приносити туди непотріб

http://pershij.com.ua/u-zakarpatskomu-berezovi-smittievikh/

Як закарпатські села постають супроти малих ГЕС на карпатських річках.

19-06-2017, 19:24

За сприяння Freedom House та Міністерства закордонних справ Норвегії в рамках проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини". Громади сел Березово, Горінчово та Липча Хустського району Закарпатської області у вересні цього року виступили проти будівництва трьох нових мініГЕС (МГЕС) на річці Ріка. ...

 

https://varianty.lviv.ua/39226-bisovi-hesy-zakarpattia

Ф. Гамор: Загроза екологічної катастрофи – реальна, якщо Схему планування Рахівського району запровадити без змін

19-06-2017, 12:14

     Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Схема планування територій відноситься до важливих нормативно-правових актів на регіональному рівні, і представляє собою планувальну документацію, яка розробляється на підставі Закону «Про Генеральну схему планування території України», та визначає принципові питання перспективних напрямків розвитку, планування, забудови та використання територій, адміністративно- територіальної одиниці. 


Джерело:  http://voloshyna.org.ua/4693-f-gamor-zagroza-ekologchnoyi-katastrofi-realna-yakscho-shemu-planuvannya-rahvskogo-rayonu-vzyati-do-dyi.html

Близько 40 % сміття із Закарпаття несе річками в Угорщину ...

15-06-2017, 17:03

 

foto

Через паводки

Область перетворюється на сміттєзвалище, б’ють н сполох екологи. Ситуація з утилізацією та переробкою твердих побутових відходів – критична і в Ужгороді. Можливості міського сміттєзвалища – майже вичерпані. Місця для будівництва нового полігону чи заводу – поки не знайшли.

21 Ужгород  


 

Близько 40 % сміття із Закарпаття несе річками в Угорщину ...

15-06-2017, 17:01

 

foto

Через паводки

Область перетворюється на сміттєзвалище, б’ють н сполох екологи. Ситуація з утилізацією та переробкою твердих побутових відходів – критична і в Ужгороді. Можливості міського сміттєзвалища – майже вичерпані. Місця для будівництва нового полігону чи заводу – поки не знайшли.

21 Ужгород


 

У чорнобильській зоні відчуження висадили дерева, здатні поглинати радіонукліди

11-06-2017, 00:39
Paulownia Clone In vitro 112
Фото: Державне агентство України з управління зоною відчуження / Facebook

Paulownia Clone In vitro 112

У зоні відчуження ЧАЕС висадили експериментальні дерева павловнії, які можуть поглинати радіонукліди, йдеться у повідомленні Держагентства з управління зоною відчуження у Facebook.

У рамках наукового проекту на території завершили створення експерементальних майданчиків і висадку саджанців для вирощування культур павловнії Paulownia Clone In vitro 112.

Результатом експерименту буде оцінка параметрів накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіонуклідного забруднення.

Аналогічні дослідження планують проводитись протягом наступних 5 років спеціалістами ТОВ Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ у співпраці з ДСП Екоцентр, ДСП Північна пуща та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів у висоту, і відповідно, швидше за інші рослини, поглинає радіоактивні елементи, які містяться у ґрунті.

"Оскільки павловнія відноситься до групи швидкоростучих деревних порід, можна припустити, що у рослин буде спостерігатися підвищений рівень накопичення радіонуклідів. Здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення грунту", - повідомив Генеральний директор ДСП Екоцентр Сергій Кірєєв.

Усього було висаджено 100 саджанців на 4-х майданчиках з урахуваннямстану радіаційного забруднення та складу ґрунтів: с. Паришів, с. Рудня-Іллінці, с. Копачі та м. Чорнобиль.

Paulownia Сlonе in Vitro 112 – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, захворювань та екстремальних температур.

В місті над Тисою відзначать День Дунаю

6-06-2017, 13:27

 

В місті над Тисою відзначать День Дунаю День Дунаю відзначається щорічно в кінці червня у 14 країнах басейну під егідою Міжнародної комісії з захисту р.Дунай.
 День Дунаю в Україні традиційно святкують у басейні річки Тиси, найбільшої притоки Дунаю. В Закарпатті його святкують вже 11 років.
Цьогоріч День Дунаю заплановано провести спільно з Румунією, оскільки у 2017 році святкується 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Румунією. 
...
Джерело інформації:

 

http://druzhba.uz.ua/news/tyachiv/culture/2024-v-misti-nad-tysoiu-vidznachat-den-dunaiu.html