Молитовні події, зв’язані зі збереженням довкілля

Молитовні події

8-04-2014, 13:10

 

Анонс

 

Запрошуємо всіх вірників і людей доброї волі на Божественну Літургію приурочену до свята Бога-Творця, яку очолюватиме Преосвященний Владика Мілан Шашік. Божественна Літургія відбудеться в неділю, 14 вересня 2014 року, о 11. 00 в каплиці св. Пантелеймона (яка була освячена 14 вересня 2011 року), що знаходиться на території Ужгородської міської дитячої лікарні. В Літургії вірники дякуватимуть Богу за дароване Ним Створіння та прохатимуть про допомогу в справі збереження навколишнього природного середовища та віднайдення гармонійного співіснування людини зі всім Божим творінням.

Нагадуємо нашим вірникам, що з 1 вересня по 4 жовтня за Григоріанським календарем і з 14 вересня по 17 жовтня за Юліанським календарем, триває Час для Створіння – період Літургійного року у якому Християнські Церкви, враховуючи рекомендації Всесвітньої Ради Церков та Ради Єпископських Конференцій Європи, присвячують особливу увагу питанню відповідальності за природу. 

На багатотисячній Хресній ході у Тернополі молилися за мир в Україні та за чистоту людських сердець і природи 

 

     Багатотисячна процесія тернополян різних конфесій пройшла 30 березня центральними вулицями міста. Великий дерев’яний хрест несли представники духовенства, місцевої влади, громадських та молодіжних організацій, лікарі, військові, педагоги, волонтери та активісти Майдану.

         На стаціях усі присутні розважали над страстями Христовими та над гострими морально-духовними недугами нашого народу. Серед різних недуг особливо була наголошена проблема екології у нашому народі. Дев’ята стація була присвячена питанням чистоти душі та навколишнього середовища та збереження усього створіння.

     «Господи, визнаю, що це я перебуваю в упадку! Де взяти силу, коли навколо не помічаєш світла, коли не бачиш неба, а тільки бруд, у який упав. І лише тоді згадую, що Він не залишить того, хто виконує Його заповіді» – йшлося у розважанні в екологічній стації.

    «Недосконале суспільство з корупцією, ненавистю та зневірою. Вирубуються дерева, у річки виливаються нечистоти, засмічуються пластиком парки – почули гірку констатацію учасники Хресної дороги, яких відразу закликали почати оновлення з себе, не похитувати скептично головою, проходячи біля сміття, – а прибрати його, не нарікати на те, що немає чим дихати, бо вирубали дерева, – а посадити їх».

      У молитві тернополян закликали прагнути до чистоти як духовної, так і фізичної, щоб зберегти Господнє створіння, дароване нам, а також молитися за екологію наших душ і природи...

Референт Бюро УГКЦ з питань екології Тернопільської архієпархії

Джерело іфнормації: http://www.ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny/1403-na-bagatotisjachnij-hresnij-hodi-u-ternopoli-molilisja-za-mir-v-ukrayini-ta-za-chistotu-ljudskih-serdets-i-prirodi

 

У Ватикані благословляли тварин 20-01-2014, 09:39

 

Цього тижня католики всього світу відзначали день Святого Антонія Великого – покровителя усіх тварин.

З цієї нагоди на вулицях Ватикану зібралися сотні власників найрізноманітніших тварин, аби їхні улюбленці отримали благословення від служителів церкви. На площі Святого Петра можна було побачити, як кішок, собак та папужок, так і більших тварин – корів та коней.

 

Міжнародна екологічна спільнота молиться за Україну 13-01-2014, 15:43

 

    Міжнародна соціально-екологічна спільнота «Відповідальність за створіння» (ARGE Schöpfungsverantwortung) звернулася до Міжнародної християнської екологічної спільноти із Закликом до молитви за щасливе і мирне вирішення суспільно-політичної ситуації в Україні.

       «Відповідальність за створіння» не бажає займати будь-чию позицію чи вказувати життєвий шлях, яким має крокувати Україна до майбутнього, – підкреслюють автори Заклику до молитви за Україну. «Ми просимо лиш про молитву за людей, які страждають від конфлікту, за мирне вирішення ситуації, яка склалась, і щасливе майбутнє всіх людей в Україні», – йдеться у Заклику ARGE Schöpfungsverantwortung.

       Довідка: Міжнародну соціально-екологічну спільноту «Відповідальність за створіння», яка є співзасновником Європейської християнської екологічної мережі, зв’язує з Україною багатолітня співпраця на полі формування християнської екологічної культури та відповідальності за Боже створіння – природу.

Джерело інформації: http://ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny/1302-mizhnarodna-ekologichna-spilnota-molitsja-za-ukrayinu