Молитви за створіння » Інститут еколого-релігійних студій

Молитовні події

8-04-2014, 13:10

 

Анонс

 

Запрошуємо всіх вірників і людей доброї волі на Божественну Літургію приурочену до свята Бога-Творця, яку очолюватиме Преосвященний Владика Мілан Шашік. Божественна Літургія відбудеться в неділю, 14 вересня 2014 року, о 11. 00 в каплиці св. Пантелеймона (яка була освячена 14 вересня 2011 року), що знаходиться на території Ужгородської міської дитячої лікарні. В Літургії вірники дякуватимуть Богу за дароване Ним Створіння та прохатимуть про допомогу в справі збереження навколишнього природного середовища та віднайдення гармонійного співіснування людини зі всім Божим творінням.

Нагадуємо нашим вірникам, що з 1 вересня по 4 жовтня за Григоріанським календарем і з 14 вересня по 17 жовтня за Юліанським календарем, триває Час для Створіння – період Літургійного року у якому Християнські Церкви, враховуючи рекомендації Всесвітньої Ради Церков та Ради Єпископських Конференцій Європи, присвячують особливу увагу питанню відповідальності за природу. 

На багатотисячній Хресній ході у Тернополі молилися за мир в Україні та за чистоту людських сердець і природи 

 

     Багатотисячна процесія тернополян різних конфесій пройшла 30 березня центральними вулицями міста. Великий дерев’яний хрест несли представники духовенства, місцевої влади, громадських та молодіжних організацій, лікарі, військові, педагоги, волонтери та активісти Майдану.

         На стаціях усі присутні розважали над страстями Христовими та над гострими морально-духовними недугами нашого народу. Серед різних недуг особливо була наголошена проблема екології у нашому народі. Дев’ята стація була присвячена питанням чистоти душі та навколишнього середовища та збереження усього створіння.

     «Господи, визнаю, що це я перебуваю в упадку! Де взяти силу, коли навколо не помічаєш світла, коли не бачиш неба, а тільки бруд, у який упав. І лише тоді згадую, що Він не залишить того, хто виконує Його заповіді» – йшлося у розважанні в екологічній стації.

    «Недосконале суспільство з корупцією, ненавистю та зневірою. Вирубуються дерева, у річки виливаються нечистоти, засмічуються пластиком парки – почули гірку констатацію учасники Хресної дороги, яких відразу закликали почати оновлення з себе, не похитувати скептично головою, проходячи біля сміття, – а прибрати його, не нарікати на те, що немає чим дихати, бо вирубали дерева, – а посадити їх».

      У молитві тернополян закликали прагнути до чистоти як духовної, так і фізичної, щоб зберегти Господнє створіння, дароване нам, а також молитися за екологію наших душ і природи...

Референт Бюро УГКЦ з питань екології Тернопільської архієпархії

Джерело іфнормації: http://www.ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny/1403-na-bagatotisjachnij-hresnij-hodi-u-ternopoli-molilisja-za-mir-v-ukrayini-ta-za-chistotu-ljudskih-serdets-i-prirodi

 

У Ватикані благословляли тварин 20-01-2014, 09:39

 

Цього тижня католики всього світу відзначали день Святого Антонія Великого – покровителя усіх тварин.

З цієї нагоди на вулицях Ватикану зібралися сотні власників найрізноманітніших тварин, аби їхні улюбленці отримали благословення від служителів церкви. На площі Святого Петра можна було побачити, як кішок, собак та папужок, так і більших тварин – корів та коней.

 

Міжнародна екологічна спільнота молиться за Україну 13-01-2014, 15:43

 

    Міжнародна соціально-екологічна спільнота «Відповідальність за створіння» (ARGE Schöpfungsverantwortung) звернулася до Міжнародної християнської екологічної спільноти із Закликом до молитви за щасливе і мирне вирішення суспільно-політичної ситуації в Україні.

       «Відповідальність за створіння» не бажає займати будь-чию позицію чи вказувати життєвий шлях, яким має крокувати Україна до майбутнього, – підкреслюють автори Заклику до молитви за Україну. «Ми просимо лиш про молитву за людей, які страждають від конфлікту, за мирне вирішення ситуації, яка склалась, і щасливе майбутнє всіх людей в Україні», – йдеться у Заклику ARGE Schöpfungsverantwortung.

       Довідка: Міжнародну соціально-екологічну спільноту «Відповідальність за створіння», яка є співзасновником Європейської християнської екологічної мережі, зв’язує з Україною багатолітня співпраця на полі формування християнської екологічної культури та відповідальності за Боже створіння – природу.

Джерело інформації: http://ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny/1302-mizhnarodna-ekologichna-spilnota-molitsja-za-ukrayinu

Молитви звязані з тематикою відповідальності за створіння

5-07-2012, 12:54

 

МОЛИТВИ ЗВЯЗАНІ З ТЕМАТИКОЮ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СТВОРІННЯ

 

Слава Творцеві світу

Св. Франциск Асизький

 

Слава Тобі, Господи, за всі створіння Твої,

За це сонце, що мов благородний брат наш,

У любові день нам і ніч об’являє, Тебе ж прославляє.

Який гарний він, який славний у Твоєму блиску, Боже Святий,

Твій він нам образ, Превеликий Пане, і Твоя нам слава.

Слава Тобі, Господи, за братчика нашого, той місяць ясний,

І за ці дрібонькі сестрички наші, зорі прекрасні,

Ти щедро їх розсипав широким небом,

Як чудово вони весь світ красять, служачи Тобі.

Слава Тобі, Господи, за вітерець, що братчиком нам,

Він повітря нам чистить, час дає погідний і мрячний,

Цим Ти кожному підтримку життя даєш.

Слава Тобі, Господи, за водицю – сестричку нашу,

Вона ж така смирна, така чиста, прегарна,

Так всім сотворінням цінна та конечна вона.

Слава Тобі, Господи, за вогонь той – братчик наш,

Ним Ти тьму проганяєш, а він такий могутній,

Такий сильний, прекрасний, такий радісний і страшний.

Слава Тобі, Господи, за землицю – сестру нашу і маму,

Що нас всіх годує, вирощує й любить,

Що дає нам всякі смачні овочі, барвисті квіти і зела цілющі.

Слава Тобі, Господи, за тих хто вміє, Тебе ради прощати нам,

Хто вміє терпіти наші немощі і всякі печалі,

Та за миролюбців, Тобою благословенних і нами.

Слава Тобі, Господи, за смерть тілесну, сестричку нашу,

Що перед нею ніхто з живих укритись не може,

Та горе вмираючим у гріхах тяжких, у ненависті з Тобою,

Благословенні же, яких находить вона у Божій любові,

Вона їм приносить щастя, добро та вовік-вічну славу.

Славте, величайте і благодаріть Господа,

Послушні все в смиренні Його Волі Пресвятій. Амінь.

 

Молитва св. Василія Великого 
за створіння


О Боже, розшири в нас почуття дружності з усіма живими істотами, з нашими меншими братами, яким Ти дав цю землю як спільний з нами дім. Хай усвідомимо, що вони живуть не для нас тільки, але й для самих себе і для Тебе, що вони насолоджуються радістю життя так, як і ми, і служать Тобі на своєму місці краще, ніж ми на своєму.Молитва, запропонована у рекомендаціях Папської ради з міжрелігійного діалогу 
з нагоди четвертого дня всесвітнього Тижня молитов за єдність християн, який проходив з 18 по 25 січня 2009 року під гаслом: «Щоб вони в Твоїй руці були одне» (Єз. 37, 17).


Боже, Ти наш Творець, Твоїм Словом був створений світ, і все було добре. Але сьогодні ми вносимо в наше довкілля смерть та руйну-вання. Визволи нас від нашої захланності і до-поможи нам турботливо ставитись до всіх ство-рінь. Ми тривалий час разом, заради збережен-ня створіння. Амінь.Екологічна молитва


O Боже, ми дякуємо Тобі за всесвіт – наш великий будинок, за його неосяжність та багатс-тва і за розмаїтість життя, що буяє в ньому і ча-стиною якого ми є. Ми восхваляємо Тебе за не-босхил і благословенні вітри, за плинучі хмари й сузір’я у вишині. Ми хвалимо Тебе за солоні мо-ря і за прісні водойми, за віковічні гори, за дере-ва й за трави під нашими ногами. Ми дякуємо Тобі за наші почуття, якими ми можемо бачити пишність ранку й чути радісні пісні про любов і відчувати запахи весняної пори. 
Благаємо Тебе, подай нам серце широко відкрите для всієї цієї радості та краси і збережи наші душі від надмірного занурення в турботи або від затемнення через пристрасть, в якій ми є байдужі й сліпі, коли навіть колючка на кущі обабіч дороги наповнена Славою Божою!


Молитва за екологічне перетворення


Боже-Творче сонця і місяця, гір, пустель і рівнин, Боже-Творче могутніх океанів, рік, озер і потоків, Ти - Бог усіх створінь, які живуть у морях і літають у повітрі, кожної живої істоти, яка росте та рухається на цій священній Землі. 
Ми сформовані Христом у Твій народ, покликаний, щоб принести мир у Твій пречудовий світ. Як Тіло Христа, ми – посланці екологічного покликання. Нам доручено турбуватися про цю Землю, яку Ти створив. 
Допоможи нам любити і поважати її, віднов-лювати те, що ми пошкодили, піклуватися про те, що Ти створив добрим і святим. Дай нам мудрість і натхнення змінювати наш розум, наші серця і наші шляхи. Дозволь нам бути тими гір-чичними зернами у нашому світі, які несуть у собі екологічне перетворення, ростуть і поши-рюються у всі сторони Землі заради нашої ко-ристі тепер і для всіх прийдешніх поколінь. 
Ми благаємо про це через нашого Господа Ісуса Христа. Aмінь.


 
Молитва до Творця


Боже, Ти мудрий Творець! Ми переповнені подиву та благоговіння, споглядаючи все, що Ти створив: гори, річки, озера, моря широкі та гли-боководні, рослини, квіти та тварини і як корону всього створеного – нас людей, яким Ти довірив Землю для повного любові піклування. Боже, всеблагий Творець, дозволь нам мовчки спо-глядати і вчитись розуміти чудеса природи. Да-руй нам почуття релігійного пошанування, щоб ми з любов’ю доглядали все твоє створіння І огортали його бережливою турботою, щоб та-ким чином ставало видимим Твоє Царство. Амінь.

**********
Господи Боже наш, молимо Тебе за збере-ження дарів Твого величного створіння – при-роди.
Навчи нас бачити в усьому створінні Тебе Самого – Творця і доброго Батька, тоді в нас народиться любов до Твоїх створінь та повага до життя навколо.
Особливо молимося за тих, кому довірена державна влада та відповідальність за міжна-родну соціально-екологічну політику.
Наділи їх мудрістю та мужністю для прийнят-тя рішень, необхідних для боротьби зі змінами клімату. Амінь.


Моя молитва...


Ти, Господи, створив небо, 
Землю, ліси, трави, 
Звірів, птахів та риб ...
Створив і мене – людину...
Дав єси мені свою подобу, 
Обдарував розумом і свободою, 
Щоб я управляла світом, 
Згідно з творчим твоїм планом. 
Навчи мене, Боже, Жити в мирі з природою, 
Навчи розуміти її, 
Як найдорожчу мені людину, 
Щоби любити її і не кривдити; 
Навчи втішатися паростками 
Твого доброго насіння, 
Які Ти виростив з любові до мене, 
Навчи мене любити 
І так доглядати та берегти 
Твоє Створіння, Як це робиш Ти, Господи! 

 
Прохання заступництва 
Відкриймося, щоб знайти Бога у всьому створінні: покажи нам Свою досконалість, о Боже.


Ми можемо бачити те, що Ти показав у Силі і захисті гір, ми хвалимо Тебе і кажемо: покажи нам Свою досконалість, о Боже. 
Ми можемо бачити те, що Ти показав у сонці, яке сходить у надії, перебуває в гарячому полу-дні і заходить «для відпочинку». Ми благосло-вимо Тебе і кажемо: покажи нам Свою доскона-лість, о Боже. 
Ми можемо бачити те, що Ти показав у жит-тєдайному дощі і величній веселці, ми надіє-мось на Тебе і кажемо: покажи нам Свою до-сконалість, о Боже. 
Ми можемо бачити те, що Ти показав у хви-лях, які накочуються, та бурхливих океанах, ми прославляємо Тебе і кажемо: покажи нам Свою досконалість, о Боже. 
Ми можемо бачити те, що Ти показав у міся-ці, який сходить, і заповненому зорями нічному небі, ми довіряємо Тобі і кажемо: покажи нам Свою досконалість, о Боже. 
Ми можемо бачити те, що Ти показав у за-родках, які розвиваються, і яскравих кольорах тропічного лісу, ми дякуємо Тобі і промовляємо: покажи нам Свою досконалість, о Боже. 
Ми можемо бачити те, що Ти показав у чис-ленних кольорах рифів, у їх прекрасних життє-вих формах і різноманітних морських пейзажах, ми радіємо Тобі і кажемо: покажи нам Свою до-сконалість, о Боже.


Молитва православних ченців 
Карпаторуських


Господи Боже, Вседержителю, Творче Неба і землі, видимого всього і невидимого! Призри з Небес на вінець Твого творіння людину, що по-кликана була подвигом віри і любови співпра-цювати з Христом Господом в Його Церкві, але часто цього не робила, а марнувала час розва-гами та негідною поведінкою. 
Благослови нам, дітям Твоїм усвідомити на-шу відповідальність перед Тобою, Господи за стан створеного задля нас світу і за стан дому нашої душі – яким є наше тіло – вінець творін-ня. 
Ти відновив підупалу, через гріх Адама і Єви, природу нашу своїм стражданням, смертю, Воскресінням і Вознесінням тіла на Небо. 
Благослови й нам співнести з Тобою Хрест збереження, Тобою створеного світу, і збере-ження середовища нашого життя, щоб ще по-вніше славити Тебе, Творця і Господа нашого до кінця віків, і за свої духовні труди і подвиги наслідувати Царство Боже. Амінь.Молитва Євхаристійна для 
Меси з участю дітей


Боже, наш Отче, Ти нас з’єднуєш. Стоїмо перед Тобою, щоб Тебе хвалити, Тобі співати і дивуватися Твоїй величі. Величаймо Тебе за чудовий світ і за радість, що сповнює наші сер-ця. Величаємо Тебе за сонце і зірки, і за слова, якими нас навчаєш. Величаємо Тебе за землю, за людей, які на ній живуть, і за життя, що його ми отримали від Тебе. Ти – найкращий, любиш нас і піклуєшся про нас. Тому разом проголошу-ємо: Тобі слава навіки.


Гімнографія на Сиропусну неділю


Творець мій і Господь, узявши земний порох, оживив мене життєдайним подихом і вшанував як начальника всього видимого на землі та співжителя ангелів. Але підступний сатана, використавши змія як засіб, обманув їжею, відлу-чив від Божої слави і віддав смерті в глибинах землі. Ти ж, як Владика милосердий, знову при-зови мене. 
Боготканну одежу скинули ми, грішні, за на-мовою ворога, переступивши, Господи, Твоє божественне веління; у смоковне листя та в шкіряну одежу ми зодяглися; нас засуджено в поті гіркий хліб добувати, а землю проклято, щоб нам родила будяки й тернину. Але ти, воп-лотившись останніми днями з Діви, приклич нас і знову введи в рай. 
Сидить Адам навпроти раю ридаючи й опла-кує свою наготу: «Горе мені, обманеному й окраденому та й обезславленому лукавою спо-кусою! Горе мені, що через свій нерозум став нині голим і бідолашним! О Раю, вже не скуш-тую твоєї насолоди, вже не побачу Господа Бога мого і Творця! Піду бо в землю, з якої взятий! Щедрий і милостивий, благаю Тебе: помилуй мене упалого». 
Вигнаний Адам з раю заради їжі сидить на-впроти нього і плаче, стогне покаянним голосом та промовляє: «Горе мені! Що ж це я грішний втратив? Одну лише не зберіг Господню запо-відь – і втратив усі блага! Раю святий, наса-джений задля мене, зачинений же через Єву! Моли Творця твого, що й мене створив, щоб і мені милуватися твоїм квіттям». Тому й каже Спас до нього: «Не бажаю погибелі мого ство-ріння, але хочу, щоб воно спаслося і прийшло до пізнання правди; нікого ж бо, хто приходить до мене, не відганяю».

 

 

Молитва о животных

(російською мовою)

Услышь нашу смиренную молитву, Господи!

Мы молим за всех наших друзей-зверей,

Особенно за тех, кто страдает,

За всех, на кого охотятся, кто потерялся,

Кого бросили, кто напуган или голоден;

За всех, кто должен быть усыплен.

Сжалься над ними, будь милостив!

А тем, кто должен о них заботиться,

Даруй сердца, полные сострадания,

Дай им добрые руки, подскажи ласковые слова.

Да будем мы истинными друзьями для зверей!

Да разделим с ними милость Твою и благодать!

Аминь!

 

Джерело: http://lifeinspirit.ru/blessing-animals.html

Молитивник: http://church-nature.ucoz.ru/Index/Zbirka.rar

 

 

 

В Православній Церкві вважають, що при хворобах тварин про допомогу слід прохати святих (безсріберників) Косму и Даміана, священномученика Власія

Джерело: http://health.mpei.ac.ru/

 

 

 

Молитви на російській мові

 

Молитви за воду


Господи,

Прости, пожалуйста, за неправильное пользование водой нашей Планеты!
Помоги, пожалуйста, нам очистить воды соленые и пресные,
Пусть энергия моей мысли, посланная из сердца с любовью очистит тебя вода (озера, реки, океан, Планеты и т.п.)
Спасибо Тебе Господи 
Спасибо всем людям, кто молится со мной за воду!
 

 

 

 

(в  Католических храмах применяется для освещения воды такая молитва)

Господи, приди и излиянием Святого Твоего Духа,
 освети эту воду и наполни ее благодатью и благословлением Твоим.
***
И дай всем, прикасающимся к ней и приобщающимся ей, освящения,   здоровья, очищения и благословления,
чтобы славилось Твое, пресвятое имя, Отца и Сына и Святого Духа
***
Ныне, и присно, и вовеки веков.
Аминь.

 

 

 

В Православии освящению воды помогает икона Пресвятой Богородицы «ЖИВОНОСНЫЙ ИСТОЧНИК» и молитва:


Молитва на освящение воды
Боже великоименитый, творяй чудеса, имже несть числа!
Прииди к молящимся рабом Твоим, Владыко:
посли Дух Твой Святый и освяти воду сию,
и даждь ей благодать избавления и благословение Иорданово:
сотвори ю источник нетления, освящения дар, грехом разрешение,
недугов исцеление, бесом погибель, противным силам неприступну,
Ангельския крепости исполнену:
яко да вси почерпающии ю и приемлющии от нея имеют
на очищение души и тела, на исцеление вредом,
в изменение страстем, во оставление грехов, в отгнание всякаго зла,
на окропление и освящение домов и на всяку пользу подобну.
И что в домех, или на месте правоверно живущих сия вода окропит,
да отымется всяка нечистота, да избавит от всякаго вреда,
да отымется тамо дух губительный, и воздух вредящий,
да отбежит всякое мечтание и навет крыющагося врага,
а аще нечто есть, здравию живущих завидит, или покою,
окроплением сия воды да отразится.
Яко да благословися и прославися пречестное и великолепое имя Твое,
Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков.
Аминь.