Наші видання і публікації
Наші видання і публікації

 

 

  НАШІ ВИДАННЯ ТА ПУБЛІКАЦІЇ

 


У виданні зроблено спробу зібрати частину молитов, псалмів, біблійних і літургійних текстів, молебнів візантійсько-слов'янського обряду, по відповідальності за Боже Творіння. Вважаємо, що ці духовні тексти будуть корисні для розвитку християнського екологічної свідомості і громадського руху за охорону навколишнього середовища. Віримо, що екологічний молитовник допоможе людям доброї волі на шляху відповідальності за Творіння.
 

 Призначено богословам різних конфесій, викладачам і студентам духовних навчальних закладів, душпастирям, катехетам і викладачам християнської етики, а також всім, хто цікавиться питаннями природоохоронної місії Церкви і хто прагне глибше пізнати і здійснити своє покликання – бути добрим пастирем і садівником створеного Богом світу.

 

 

 

Обкладинка матеріалів семінаруМатеріали міжнародної науково-практичної конференції, Ужгород, 14-17 червня 2007 

 

Церква і навколишнє середовище: 
Європейський досвід та українські перспективи

Наведено матеріали унікальної екуменічної конференції по збереженню навколишнього середовища. Представлений як вітчизняний так і закордонний досвід позитивних напрацювань і зрушень в роботі по покращенню стану навколишнього середовища Церквою і в Церкві. Для екологів, працівників церковних і природоохоронних установ, помічників єпископів з енвайронментальних питань, активістів НГО, викладачів і студентів вищих навчальних закладів та людей доброї волі. Є унікальна можливість придбати один із останніх примірників в єдиному інтернет-магазині інтелектуалної літератури в Україні "Архе". Режим доступу: http://arhe.com.ua/product/cerkva-navkolishn-seredovishe-vropejskij-dosvd-ta-ukransk-perspektivi/

Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, Ужгород, 7- 9 грудня, 2007 року

Відповідальність за Створіння і сталий розвиток у Центральній і Східній Європі: досвід Польщі і України

Збірка матеріалів міжнародної науково-практичної екуменічної конференції, ініційована римсько-католицькими єпископськими конференціями України і Польщі. Порушено низку актуальних і надзвичайно важливих питань сьогодення, пов’язаних із відповідальністю за створіння і сталим (екологічно збалансованим) розвитком у центрально- та східноєвропейському регіонах. Наведено приклади з європейських досягнень Церкви у напрямку збереження створіння.

 

Матеріали міжнародного науково-практичного семінару Ужгород, 16-17 травня 2008 р.Обкладинка матеріалів семінару

"Відповідальність за Створіння і сталий розвиток Верхнього Потисся"

Збірка матеріалів міжнародної науково-практичної екуменічної конференції, ініційована римсько-католицькими єпископськими конференціями України і Польщі. Порушено низку актуальних і надзвичайно важливих питань сьогодення, пов’язаних із відповідальністю за створіння і сталим (екологічно збалансованим) розвитком у центрально- та східноєвропейському регіонах. Наведено приклади з європейських досягнень Церкви у напрямку збереження створіння.

 

 

 

Збірка молитов за збереження довкілля: Бачити Боже творіння новими очима

У виданні зроблена спроба зібрати частину молитов, псалмів, біблійних та літургійних текстів, молебнів, що стосуються відповідальності за створіння – природу. 
Вважаємо, що ці духовні тексти будуть корисними для розвитку християнської екологічної свідомості та стануть у нагоді суспільному руху за збереження довкілля.
 

 

 

 

Обкладинка матеріалів семінаруМатеріали міжнародного наукового семінару

 

"Енергоефективність та екологічно 

прийнятне нергозабезпечення з позицій християнської відповідальності за створіння

 

 

 Збірник містить матеріали міжнародного наукового семінару, який відбувся за активної участі провідних представників духовної та світської частин суспільства на екуменічній основі. Зібрані матеріали стосуються найважливіших проблем сьогодення як України, Східної Європи, так і всього світу загалом, пов’язаних з енергоефективністю, енергозбереженням, змінами клімату.

Зроблено чергову пропозицію суспільству переосмислити шляхи і методи виходу з глобальної екологічної кризи за рахунок підвищення духовності, розвитку християнської екологічної етики, відходу від принципів споживацького ставлення до Божого створіння – природи. Підкреслюється важливість роботи по відповідальності за створіння Церквою і в Церкві. 

Для екологів, працівників природоохоронних установ, активістів НУО, вчителів, викладачів і студентів навчальних закладів та широких верств церковної і світської громадськості.

 

Дитяча книжка-розмальовка "Берегти нам слід Богом даний світ"

 

Автор віршів: Наталія Гумен-Біланич

 

Збірка віршів на тематику відповідального ставлення до Божого створіння - природи, але з однією особливістю: вірші написані в духовно-релігійному аспекті.

 

Матеріали міжнародної наукової конференції 

Відповідальність за створіння та енергетичні виклики сьогодення у Східній Європі, м.Ужгород, 6-11 травня 2011 р.

Збірник містить матеріали міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулась за активної участі провідних представників духовної та світської частин суспільства на екуменічній основі. Зібрані матеріали стосуються найважливіших проблем сьогодення як України, Східної Європи, так і всього світу загалом, пов’язаних з енергоефективністю, енергозбереженням, змінами клімату.

Зроблено чергову пропозицію суспільству переосмислити шляхи і методи виходу з глобальної екологічної кризи за рахунок підвищення духовності, розвитку християнської екологічної етики, відходу від принципів споживацького ставлення до Божого створіння – природи. Підкреслюється важливість роботи по відповідальності за Створіння Церквою і в Церкві. 

Для екологів, працівників природоохоронних установ, активістів НУО, вчителів, викладачів і студентів навчальних закладів, широких верств церковної і світської громадськості та всіх людей доброї волі.

 

"Неудобная правда экологии"
(автор: Вольфганг Габер)

Перспективы устойчивости для 21 столетия

 

Ужгород, 2011 р.

 

 

 

Молитовник-требник"Молитовник-требник: Бачити Боже творіння новими очима"

 

У виданні зірана частина молитов, псалмів, біблійних та літургійних текстів, молебнів, що стосуються відповідальності за створіння – природу. (Видання ІІ, варіант 1)

 

У виданні зроблена спроба зібрати частину молитов, псалмів, біблійних та літургійних текстів, молебнів, що стосуються відповідальності за створіння – природу.

Вважаємо, що ці духовні тексти будуть корисними для розвитку християнської екологічної свідомості та стануть у нагоді суспільному руху за збереження довкілля.

Маємо надію, що збірка допоможе людям доброї волі йти у вірному напрямку на шляху відповідальності за створіння.

 

Молитовник-требник"Молитовник-требник: Бачити Боже творіння новими очима"

 

У виданні зібрана частина молитов, псалмів, біблійних та літургійних текстів, молебнів, що стосуються відповідальності за створіння – природу. (Видання ІІ, варіант 2)

 

2011

Видано за сприяння Європейського Союзу

 

Фото: публікації

"Наше обязательство перед творением: побуждение к ответственному использованию энергии " - Ужгород, 2011. - 51 с.

Фото: публікації

(Обложка оригінального видання на німецькій мові)

 

Публікація посібника для діяльності «Творіння зобов'язує. Спонукання до сталого використання енергії» за часом збіглося з широкими суспільними і політичними дебатами про атомну енергію і майбутньому енергозабезпеченні, які заново розгорілися внаслідок атомної катастрофи в Японії і з приводу 25 річниці аварії реактора в Чорнобилі. Але питання сталого використання енергії не новий; це один з найбільших викликів 21 століття. Тому комісія з суспільних і соціальних питань Німецькій конференції єпископів прийняла два роки тому рішення, згідно з яким цим питанням слід зайнятися грунтовно. Цей посібник для діяльності, актуальність якої ще на початку робочого процесу і не передбачалася, є результатом грунтовних досліджень.


       

    "Изменения климата: в центре внимания глобальной, общечеловеческой и экологической справедливости". - Ужгород, 2012. - 79 с.


 

 

 

 

Маркус Фогт: Екологическая этика: Место человека в природе. - Ужгород, 2012.     


Дана книга складається із зібрання актуальних дискусійних робіт з питань екологічної етики в Німеччині і Європі. Книга розділена на три частини. У першій розглядаються теми майбутнього природи в плані завдань соціальної та суспільно-політичної відповідальності. Йдеться про те, наскільки значимою може бути природа як етичного орієнтира для сучасної науки і суспільства. У центрі уваги знаходиться ідея сталого розвитку, захисту природи як складової частини поняття справедливості, благополучного життя і, тим самим, розробляється нова концепція прогресу. Яким чином у даному напрямку може і повинно діяти держава, крім того, що за допомогою введення платежів регулювати свободу дій багатьох фігурантів економіки, суспільства і науки - це один з найгостріших питань, поставлених, перш за все, політичним і правовим розвитком Німеччини.


The Book of Prayers for Environmental Conservation of the Byzantine-Slavonic Rite. - Uzhgorod, Publishing House PE Breza A. E., 2013. - 106 p.

"Молитовник-требник: Бачити Боже творіння новими очима" на англыйській мові.

У виданні зібрана частина молитов, псалмів, біблійних та літургійних текстів, молебнів, що стосуються відповідальності за створіння – природу. 

Боже створіння - природа потребує піклування людини в тому плані, щоб її в прешгу чергу не руйнувати, а також важливо відновлювати вже забруднені або зрунйовані ділянки. Але лише зовнішнєж прганення людини чимось допомогти Божому створінню малоефективне, це має буьти глибоке внутрішнє переконання. Також самій людині важко щось змінити в ході історії чи в нашому випадку чимось самостійно допомгти божому створінню - Природі, тому християнин в першу чергу просить про домогу Творцяя, який найкраще відає закони, якими керується Його Створіння - Природа. Також молитва змінює саме "серце" людини, робить помисли чистими, тому такий молитовник за збереження довкілля на нашу думку є необхідним для всіх християн і особливо виданий на міжнарожній мові.


Зміни клімату: виклик церквам південної Африки. - Ужгород, 2014. - 119 с.Оригінал (на англ. мові) видала Рада церков Південної Африки. Комітет зі зміни клімату, 2009 Р.

Переклад з англійської здійснено Інститутом еколого-релігійних студій.
Авторське право: Жодна з частин даної публікації не може бути відтворена або передана в будь-якій формі і будь-яким засобом без попереднього письмового дозволу видавця і підтвердження комітету, котрий і підготував даний документ. 
© Рада церков Південної Африки, 2009

 Фогт М. Социал-дарвинизм. Научная теория, политический и теолого-этический аспекты эволюционной теории: Монография. Пер. с нем. /Научн. Ред. А. Н. Бокотей – Ужгород: Изд. «Бреза», 2014. – 532 с.
Книга в переводе на русский язык воспроизводит текст докторской монографии профессора М.Фогта (Университет Людвига Максимилиана) выпущенной издательством Herder (ФРГ) в 1994 году. Предназначена для специалистов в области философии, социологии, биологии, экологии, истории, педагогики, а также для студентов высших учебных заведений, всем, кто интересуется проблемами социал-дарвинизма.

Перевод монографии осуществлен в рамках проекта «Институт эколого-религиозных студий: научные основы, межконфессиональная коммуникация и педагогические принципы христианской экологической этики» (UKR 19416) в сотрудничестве с Университетом Людвига Максимилиана (LMU, Мюнхен, Германия) и при финансовой поддержке фонда Реновабис (Фрайзинг, Германия). 
 

Фогт М.
Принцип стійкості. Ескіз з позиції теолого-етичної перспективи: Монографія. Пер. з нім. / Заг. Ред. А. Н. Бокотей - Ужгород: Видавництво «Бреза», 2015. - 760 с.


Переклад монографії здійснений в рамках проекту «Інститут еколого-релігійних студій: наукові основи, міжконфесійна комунікація та педагогічні принципи християнської екологічної етики» (UKR 19416) у співпраці з Університетом Людвіга Максиміліана (LMU, Мюнхен, Німеччина) та за фінансової підтримки благодійного фонду Реновабіс (Фрайзінг, Німеччина).

  Незвичайне видання в якому підведені підсумки Конкурсу «За відповідальності

за Творіння »представників різних вікових категорій з
України, Білорусі, Молдови та Грузії.

Сам Конкурс і дане видання покликані сприяти фор-
мування відповідального ставлення до навколишнього нас при-
рідному середовищі на основі християнської віри і етики. Ответствен-
ність за Творіння не має конфесійних обмежень і
носить екуменічний характер.
Роботи учасників Конкурсу покликані освятити не тільки хри-
стіанскій погляд на природу – Творіння Боже, а й безпосередньо
вказують на основні екологічні проблеми (зміна
клімату, відповідальне управління відходами, руйнування еко-
систем, стрімке зростання міст, якість повітря і води,
вплив на здоров’я людини та ін.).
Кожна з робіт свідчить про небайдужість, натхненні, талант і вміння автора.
Ми впевнені, що дане видання послужить душпастирям, ка-
техітам, вчителям християнської етики і всім, хто бажає і ра-
ботает в напрямку вирощування автентичної християнської
віри, хто хоче цілісно і активно свідчити про Ісуса
Христі протягом свого земного життя, а також всім людям
доброї волі, які небайдужі до екологічних проблем
і беруть участь в їх вирішенні.

 Книга в електронному форматі: http://ircef.org/wp-content/uploads/2018/02/Збірка3.pdf

 

 

В рамках проекту «Альянс релігійних і громадських організацій за захистклімату Східної Європи», який реалізується за підтримки Міністерства Іноземнихсправ Німеччини опублікована книга-розмальовка “Зміни клімату”. Її завданням є донести но найменшого покоління сучасних дітей дуже важливе повідомлення, щоб діти мали розуміння, що слід як протидіяти змінам клімату так і адаптуватись до них.