Святі - покровителі Божого створіння

Святі - покровителі Божого створіння

30-05-2012, 14:06

 

Франциск Асизьский

В Азії     Його вважають "патроном" екологів всього світу. Розуміючи природу як дзеркало Боже, розглядав усі сотворіння як «братів» і «сестер» та славив у своїй «Пісні до сонця» досконалість творіння.

 

 

 

 

 

Святий Модомнок, єпископ Оссорський

За переказами, коли Модомнок повернувся до Ірландії після свого навчання у преподобного святого Давида Валлійського, бджоли покинули Уельс, щоб піти за ним. За цією легендою вважається, що саме в ті часи бджоли з'явилися в Ірландії. Відтоді святий Модомнок вважається покровителем бджолярства в католицизмі.


 

Гільдегарда з Бінгену

 Папа Венедикт XVI проголосив Учителем Церкви св. Гільдегарду з Бінгену, життя та діяльність якої були пронизані любов’ю до Божого створіння – природи. Урочисте проголошення відбулось в неділю, 7 жовтня під час молитви Ангел Господній.

Cерафим Саровський

В Азії

     Серафим Саровський (1759 (1760)-1833 (у світі Прохор Сидоров Мошнин) – преподобний, старець-пустельник і затворник. Саме він, за переданням, годував із рук дикого ведмедя, довгі роки провів на самоті, серед глухого лісу, харчуючись тільки лісовою травою...

Тварини без жодної боязні приходили до нього з лісової хащі.

 

 

Сергій Радонежський

В Азії

     Один з особливо шанованих російських святих Сергій Радонезький, що жив в епоху завоювання Русі татаро-монголами, приручав диких тварин (заснований ним монастир знаходився в оточенні лісів). Лагідність і доброта преподобного Сергія підкорили ведмедя, і він став приходити до нього. Згідно з однією з легенд, одного разу стався такий випадок. Сергій Радонезький годував ведмедя, коли побачив, як татари тягнуть на аркані дівчину. Він закричав їм, щоб вони залишили її, а потім шепнув щось ведмедю. Раптово татари побачили, як на них несеться величезний дикий звір. Вони кинули дівчину і в жаху втекли.

 

 

Святий Хюберт - покровитель мисливців, лісівників
(день пам’яті - 3 листопада)

В Азії

   Згідно з легендою, до його навернення (до істинної віри) він майже весь час проводив на полюванні, бо Губерт був фанатичним мисливцем, поки одного разу, в ранок Великої Страсної П'ятниці, коли він гнався за величезним оленем, той раптом обернувся, і Х'юберт побачив хрест між його рогами і почув голос, який закликав його звернутися до Бога. З цього часу Губерт відмовився від полювання і присягнувся охороняти тварин.

 

 

Антоній Падуанський


Святий Антоній Падуанський

     Благословенному Христу завгодно було показати велику святість вірного раба свого, святого Антонія, і те, з яким благоговінням навіть безрозсудні тварини слухали його проповідь і його святе вчення. Іншого разу на прикладі риб він присоромив безрозсудність невірних єретиків... 

    Ще відомо так зване «чудо про вола», це прадавнє передання, що дійшло в безлічі різних версій. Донателло використовував цей сюжет в своєму бронзовому барельєфі.

Детальныше про ці історії можна дізнатися за адресою: http://www.christusimperat.org

 

 

Святий Мартін Де Порес

В Азії

     Мартін народився 9 грудня 1569 р. в Лімі, столиці Перу. Був позашлюбною дитиною мулатки Анни Валаскес і іспанського дворянина Хуана де Порреса - надалі губернатора Панами. Хрещення прийняв в тій же церкві і в тій же самій купелі, в якій за сім років до того була хрещена свята Роза Лімська.

     Своєю любов'ю він охоплював і людей, і тварин. У будинку своєї сестри він містив притулок для кішок і собак. Годував також голодних мишей. Легенда повідомляє, що в результаті в монастирі розплодилося дуже багато мишей, і настоятель став гірко дорікати за це брата Мартіна. Тоді Мартін покликав мишей в полі, і вони слухняно пішли за ним і більше в монастир не поверталися. Тому його прозвали жартома «адвокатом мишей».

 

Святий Егідій. Покровитель лісів (День пам’яті 1 вересня)

В Азії

     Як відлюдник, Егідій спочатку жив у хащах недалеко від гирла Рони і р. Гар, в області, яка називалась Септиманія (суч. Південна Франція). Історія, в якій розповідається, що він був сином короля Теодора та Пелагеї Афінських, ймовірно, вигадництво його ранніх агиографов, вона набуває широкого поширення починаючи з «Legenda Aurea».

Спочатку, як розповідається в «Золотий легенді», відлюдник жив поблизу Арля, але через деякий час він заглиблюється в глухі ліси неподалік від Німа, де в повній самоті він проводить багато років. Його єдиним компаньйоном була олениха, яка, згідно з деякими розповідями, ділилася з ним своїм молоком...Марія Єгипетська. Попровителька тварин 
Чи знаєте ви, що тварини і, взагалі, вся природа служать святим, виконуючи волю Божу?
Лев, цар звірів, передніми лапами викопав яму, достатню для поховання тіла преподобної Марії Єгипетської.


Святий Гервей Плувьєнський. 
Хоча святого Гервея (пам'ять 17/30 червня), який жив в VI столітті, досі шанують по всій Бретані, достовірної інформації про нього мало. Перший докладний житіє цього подвижника було написано лише в пізньому середньовіччі. Але, крім цих пізньосередньовічний джерел, про святого угодника і його шанування в Бретані протягом багатьох століть свідчать численні бретонські перекази і фольклор.
Про святого Гервей точно відомо, що з самого народження він був сліпим. Гервен багато років вів подвижницьке життя, навчав, проповідував, зцілював, здійснював численні чудеса. Всіма цими діяннями він здобув палку любов жителів Бретані.
Святий славився і тим, що був близький з усіма живими істотами - як з тваринами, так і з рослинами. Розповідали, що дикі тварини - вовки та лисиці - були його друзями і служили йому. Так, подвижника у свій час всюди супроводжував ручної вовк.


http://kurufin.ru/html/Saints/saints-animals.html - святі покровителі тварин


Більше про святих-покровителів тварин : http://lifeinspirit.ru/blessing-animals/promoters-of-animals.html