ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ УКРАЇНИ І ДУХОВНІСТЬ
konferenzija-pryrodne-seredovyshe-duchivnistj

ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ УКРАЇНИ І ДУХОВНІСТЬ
  Міжнародна науково-практична конференція, 6-10 жовтня, 2008 р.

 

 Міжнародна науково-практична конференція «Природне середовище України і духовність» успішно проведена в м. Ужгород з 6 до 10 жовтня 2008 року. Вона організована за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і туризму України, Українського географічного товариства, Закарпатською обласною державною адміністрацією, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, Ужгородським національним університетом та іншими обласними природоохоронними організаціями. У роботі Конференції взяли участь представники влади, державних природоохоронних органів, наукових установ і освітніх закладів, засобів масової інформації, громадських організацій природоохоронного спрямування і церкви – загалом понад 100 осіб з різних міст України та з інших країн (зокрема, Угорщини, Румунії, Швейцарії), а також студенти географічного факультету УжНУ. Тематика конференції охоплювала багатогранні аспекти природокористування в контексті Програми дій на ХХІ ст.

Перший день роботи конференції відбувся в сесійній залі Закарпатської облради за участі її голови п. Кічковського М.М., який виступив із доповіддю «Карпати – серце і легені Європи. Але й вони потребують захисту». Другий день роботи конференції відбувся на Свалявщині, на базі відпочинкового комплексу «Квеле Поляна», де учасники продовжили пленарні засідання і познайомилися з окремими рекреаційно-туристичними об’єктами, конкретними досягненнями та прикладами проблем щодо втілення в життя ідеї збалансованого розвитку суспільства, збереження і відтворення екосистем природного середовища, досягнення безпечного для здоров’я людини геопростору. Завершено заслуховування та обговорення доповідей в готельно-ресторанному комплексі «Інтурист-Закарпаття» в м. Ужгород прийняттям резолюції, в якій рекомендовано конференцію за цією тематикою проводити щорічно. На пленарних засіданнях конференції заслухано 45 усних доповідей із 63 заявлених учасниками. Матеріали доповідей опубліковано в збірнику «Природне середовище України і духовність», який роздано учасникам при відкритті конференції. В доповідях вчених, практиків, політичних і громадських діячів, представників церкви йшлося про важливі проблеми щодо майбутнього України стосовно гармонізації відносин суспільства і природи. Зазначалося, що екологічна криза значною мірою зумовлена зниженням духовності людини, її відповідальності перед теперішнім і наступними поколіннями.
Учасники Конференції відмітили важливий досвід та ініціативи закарпатців щодо об’єднання зусиль церкви, наукових і освітніх установ, державних та громадських організацій для вирішення різного рівня проблем збереження і охорони природи, налагодження плідної транскордонної співпраці, зокрема в рамках Декларації з питань довкілля та сталого розвитку в Карпатському та Дунайському регіонах (Бухарест, 2001 р.) та Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (Київ, 2003 р.).