ЗВЕРНЕННЯ: БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ
zvernennya-berezht-pervocvti

ЗВЕРНЕННЯ: БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ

 

БРАТИ Й СЕСТРИ В ХРИСТІ!

         Господь Бог дарував нам, людям, чудову природу, з її величезним розмаїттям ландшафтів – лісами, полями, горами, річками й озерами, прикрашеними ароматом і різнобарв’ям квітів, солодкозвучним співом птахів, багатством мешканців прісних і морських вод... І людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна, як зіницю ока, берегти ці даровані нам Творцем блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті? Задумайтеся!
        От зараз підходить до кінця зима, наближається весна, з її першими ознаками: зацвітають проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки. Чи радіємо ми, дивлячись на лісові галявини, всипані білими й фіолетовими квітами? На жаль, багато хто з нас частіше думає про те, як би їх зірвати й найбільш вигідно продати на базарі.
В жодному випадку робити цього ніяк не можна! Адже кількість населення на Землі від століття до століття, з року в рік зростає, а ділянки первісної природи все скорочуються й скорочуються, а разом з тим стає все менше місць, де збереглися й ростуть первоцвіти. Не дарма вчені включили їх до «Червоної книги», оскільки ці рослини перебувають на межі повного знищення. Тому збір таких квітів заборонений державними постановами, за порушення яких накладається штраф... Збереження і багатство цих квітів залежить не від кого-небудь стороннього, а від нас із вами. Хто дав нам право знищувати те, що створено нашим Творцем, Господом Богом? Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для життя, вони не служать їжею, одягом, будівельним матеріалом. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, відмінним від того, як ми беремо в природи хлібні злаки, садові фрукти, деревину й т. д. Залишіть дику природу жити за своїми правилами, не перешкоджайте її нормальному розвитку! Любіть самі й учіть своїх дітей поважати Створіння − природу, а своїх чоловіків остерігайте від існуючого ще і в наш час різновиду браконьєрства!
        Адже разом із розцвітанням пролісків й інших первоцвітів наступає й пора, коли в наших річках починають відкладати ікру щуки, і вилов цих риб ранньою весною інакше, ніж браконьєрством, назвати не можна; з Півдня прилітає багато птахів, щоб у нашому краї дати нове потомство, але ж багато горе-мисливців, порушуючи правила полювання, стріляють навесні дичину... Все це приклади не богоугодних діянь. Вдумайтеся у щойно сказане, чиніть за Божими заповітами, будьте благочестиві!

Амінь!

Голова комісії з екології і мігрантів
Римсько-католицької конференції єпископів України,
єпископ Мукачівської дієцезії Антал МАЙНЕК

 

Преосвященний владика МІЛАН
Мукачівський єпископ, голова комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії